فقط 20 دقيقه پياده روي، نرخ مرگ ومير را در مردان سالمند كاهش مي‌دهد

۱۳۸۸/۰۹/۲۴ - ۱۱:۳۷ - کد خبر: 18420
فقط 20 دقيقه پياده روي، نرخ مرگ ومير را در مردان سالمند كاهش مي‌دهد
محققان در مقايسه نرخ مرگ ومير بين مردان 70 تا 92 ساله كه زندگي بي‌تحرك دارند با مرداني كه در همين گروه سني در سطوح مختلفي از فعاليت‌هاي تناسب اندام حضور دارند، دريافته‌اند كه در ازاي هر دو دقيقه پياده روي، نرخ مرگ ومير تا 10 درصد كاهش پيدا مي‌كند.

دكتر پيتر كوكينوس از مركز پزشكي امور گياه خواران در واشنگتن و پالوآلتو در كاليفرنيا در اين تحقيق متذكر شد: پيام كلي اين است كه هرچند افزايش سن و مرگ اجتناب ناپذير است اما مي‌توان نرخ آنها را با حفظ يك الگوي ساده زندگي فعال و داراي تحرك كاهش داد.

وي تصريح كرد: هرچند نمي‌توانم تضمين كنم كه ورزش منظم عمر شما را افزايش مي دهد اما مي‌توانم اطمينان داده و با يقين بگويم كه زندگي را به سالهاي عمر شما خواهد آورد.

شرح اين يافته در كنگره انجمن اروپايي كاريولوژي در بارسلون ارائه شده است.

به گزارش ايسنا، پياده روي ورزشي آرام و كم فشار است كه مي‌تواند به شما براي سلامت جسمي و تناسب اندام كمك كند. در هنگام پياده روي بدن در يكي از طبيعي‌ترين حالتهاي خود قرار دارد. اين ورزش ساده و مطمئن است كه نيازي به تمرين نداشته و فوايد بسياري براي سلامتي دارد.

هنگام پياده روي بدن وزن خود را تحمل مي‌كند و اين حالت گاهي به عنوان تمرين استقامتي در نظر گرفته مي‌شود.

فوايد پياده روي هم چنين شامل افزايش تناسب سيستم قلبي عروقي، كاهش خطر بيماري قلبي و سكته، بهبود حالت‌هايي چون پرفشاري خون، كلسترول بالا، درد عضلات و مفاصل يا سفتي آنها و بهبود ديابت، قوي‌تر شدن استخوانها و بهبود تعادل، افزايش قدرت و استقامت عضلات و كاهش چربي‌هاي بدن هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.25186s, 19q