ايران يكي از 10 كشور بلاخيز جهان است

۱۳۸۸/۰۹/۲۵ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 18426
ايران يكي از 10 كشور بلاخيز جهان است
مرضيه وحيددستجردي سه‌شنبه 24 آذر در افتتاحيه چهارمين كنگره پزشكي بين‌المللي بهداشت،‌ درمان و مديريت حوادث و بلايا با بيان اينكه بسيج جامعه پزشكي برحوادث و بلايا و خدمات بهداشت و درمان و پيشگيري از حوادث و بلايا هميشه پيشتاز بوده است، گفت: بسيج جامعه پزشكي تلاشهاي زيادي كرده و سلامت و تندرستي مردم كشور مديون تلاش بسيج بوده است.

وي با بيان اينكه بسيجيان با حضور در مناطق محروم و ويزيت بيماران نقش ارزنده‌اي داشته‌اند، اظهار كرد: بسيج جزو ارگان‌هايي بوده كه نقش اول را در واكسيناسيون عمومي داشته است.

دستجردي با بيان اينكه خوشبختانه در پيشگيري از حوادث طبيعي پيش قدم هستيم، گفت: اين سمينار موجب مي‌شود خودمان را در برابر بحران‌ها آماده كرده و نيروهاي متناسب با اولويت‌هايي كه ممكن است در حوادث و بلاياي طبيعي اتفاق بيفتد را تربيت كنيم.

وي وزارت بهداشت را متولي سلامت مردم در كشور دانست و افزود: در حوادث غيرمترقبه دو عامل سلامت و امنيت مهمترين عواملي هستند كه بايد توجه شود. اما مديريت بحران در حوادث و بلاياي طبيعي اهميتش به اندازه سلامت و امنيت مردم است.

وزير بهداشت با بيان اينكه در مواقع بحراني بايد با هماهنگي عمل كنيم، گفت: در حادثه زلزله بم كارهاي فراواني و خدمت رساني خوبي انجام شد اما يكسري مشكلات در خدمت رساني وجود داشت كه با استفاده از تجربيات زلزله بم توانستيم در زلزله لرستان با كمترين عارضه و مشكل روبرو شويم.

دستجردي با بيان اينكه بسيج جامعه پزشكي و همه دستگاه‌هاي همكار و ذيربط فعاليت‌هاي خوبي در خصوص پيشگيري از حوادث و بلايا و خدمت رساني داشته‌اند، يادآور شد: با انجام مانورهاي نظامي، ميداني و علمي مي‌توانيم آمادگي لازم براي بحران‌ها به وجود آوريم.

وي كشور ايران را كشور ژئوپلتيك دانست و گفت: به اين علت ممكن است حوادثي چون جنگ و ترور اتفاق افتد كه پدافند غيرعامل نقش خوبي دارد و بايد در تمام نقاط كشور و با استفاده از دستگاه‌هاي مختلف از پدافند غيرعامل استفاده شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18372s, 18q