زارع نژاد:اعلام آمار ماهانه آنفلوانزای A به دلیل تشخیص علت فوت بیماران است

۱۳۸۸/۰۹/۲۵ - ۱۱:۵۳ - کد خبر: 18427
زارع نژاد:اعلام آمار ماهانه آنفلوانزای A به دلیل تشخیص علت فوت بیماران است
دکتر عباس زارع نژاد در خصوص تصمیم وزارت بهداشت برای اعلام موارد ابتلا و فوت ناشی از بیماری آنفلوانزای A در کشور به مهر توضیح داد: مواردی از 140 مورد فوت ناشی از آنفلوانزای A در کشور به علت بیماریهای زمینه ای بوده است و آنفلوانزای A باعث مرگ این بیماران نبوده است.

بر اساس اعلام رسمی وزارت بهداشت تا نیمه اول آذر امسال 140 شهروند ایرانی در اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای A جان خود را از دست داده اند و 3762 نفر نیز مبتلا بوده اند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت با اشاره به توصیه سازمان جهانی بهداشت برای بررسی علت فوت بیماران مبتلا به آنفلوانزای A گفت: در مواردی که بیمار مبتلا به آنفلوانزای A دچار بیماریهای زمینه ای است و فوت می شود نباید در آمار مربوط به آنفلوانزای A ثبت شود.

زارع نژاد با عنوان این مطلب که پروسه آزمایش علت فوت بیماران مبتلا به آنفلوانزای A بیش از یک هفته زمان می برد افزود: بعد از بازگشت حجاج به کشور و کاهش موارد ابتلا به این بیماری در کشور نگرانیهای ناشی از این بیماری فروکش کرده است و بر همین اساس وزارت بهداشت تصمیم گرفت این آمار ماهانه اعلام شود.

مشاور وزیر بهداشت همچنین به اجرای چنین پروسه ای در برخی کشورهای منطقه " امرو" اشاره کرد و گفت: برخی از این کشورها آمار خود را هر چهار ماه تا 8 ماه اعلام می کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.15953s, 18q