بيمارستان‌هاي شلوغ و پرتردد برازنده كشور نيست

۱۳۸۸/۰۹/۲۵ - ۱۲:۰۳ - کد خبر: 18437
بيمارستان‌هاي شلوغ و پرتردد برازنده كشور نيست
سردار نقدي در كنگره پزشكي بين‌المللي بهداشت و درمان و حوادث و بلايا، ‌مديريت بحران در كشور بلاخيزي چون ايران را حائز اهميت برشمرد و افزود: زياده روي در بهره گيري از منابع طبيعي دنيا عاملي براي افزايش تكرار حوادث و بلاياي طبيعي به شمار مي‌آيد.

وي رسيدگي به اين حوادث و بلايا را نيازمند مطالبه‌گري اجتماعي دانست و در ادامه برگزاري چنين اجلاس‌ها و ‌همايش‌ها را عاملي براي آشنايي بيشتر دولت و دستگاه‌هاي مسئول با شرايط بحراني عنوان كرد.

رييس سازمان بسيج مستضعفين كشور با تاكيد بر ضرورت توجه بيشتر به مسئله پيشگيري گفت: پيشگيري از جمله راهكارهايي است كه مي‌توان توسط آن به مطالبه‌گري اجتماعي رسيد.

سردار نقدي با بيان اينكه نمي‌توان از مدارك پزشكي موجود در گوشه و كنار دنيا در زمينه امدادرساني در حوادث و بلاياي طبيعي كپي برداري كرد، ادامه داد: بايد با در نظر گرفتن ويژگي‌هاي كشور خود، خدمات لازم را به مصدومان ارائه كنيم.

وي با تاكيد بر ضرورت حضور سازمان يافته مردم در حوادث و بلايا بسيج را با جايگاهي ويژه، راهكار مناسبي براي رسيدن به اين حضور سازمان يافته برشمرد و افزود: بدين ترتيب در بروز حوادث از سردرگمي‌ها و ايجاد مشكلات جلوگيري مي‌شود.

رييس سازمان بسيج مستضعفين كشور با بيان اينكه گروه‌هاي امدادگر بين‌المللي حضور يافته در زلزله بم از كمك‌هاي مردمي و نيروهاي بسيجي متعجب شده بودند، گفت: در زمان وقوع زلزله نبايد زمان طلايي را از دست داد.

سردار نقدي استفاده بهينه از زمان طلايي را مستلزم تمرين پيش از بروز بحران و ارائه مباحث آموزش همگاني به مردم برشمرد و افزود: حين بروز بحران اطلاع رساني و آگاهي بخشي با مشكل روبرو مي‌شود از اين رو پيش از بروز حادثه در اين باره بايد فكري كرد.

وي با تاكيد بر ضرورت اطلاع رساني گسترده و به موقع به مردم حتي حين بحران افزود: رويكرد سازمان بسيج مستضعفين در دهه چهارم انقلاب مبتني بر پيشرفت، عدالت، سازندگي و جهاد علمي براي پيشرفت و اعتلاي كشور بوده است.

رييس سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينكه از اين انگيزه حداكثر استفاده شده است، گفت: در دوران هفت سال دفاع مقدس جامعه پزشكي ظرفيت‌هاي خود را به خوبي به منصه ظهور گذاشت كه از اين رو جبهه‌هاي كاملا استثنايي داشتيم.

وي با بيان اينكه بسياري از ظرفيت‌هاي پزشكي پس از جبهه و جنگ به دست فراموشي سپرده شده است، گفت:‌ امروز از اين ظرفيت‌ها به خوبي استفاده نشده است. در صورت استفاده بسياري از مشكلات پزشكي حل مي‌شد.

رييس سازمان بسيج مستضعفين در پايان بر تقدم بهداشت (پيشگيري بر درمان) و توجه ويژه به آن تاكيد كرد و يادآور شد: همواره بايد درمان بهداشت محور مدنظر باشد كه اين از طريق آموزه‌هاي ديني دست يافتني است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.25086s, 18q