اعطاي نشان«ايمني و سلامت» به ‌٩ محصول غذايي و آشاميدني ديگر در كشور

۱۳۸۸/۰۹/۲۸ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 18447
اعطاي نشان«ايمني و سلامت» به ‌٩ محصول غذايي و آشاميدني ديگر در كشور
دكترهدايت حسيني در گفت وگو با ايسنا با اعلام اين خبر گفت: نشان ايمني و سلامت، سيب سبز رنگي است كه به مصرف كنندگان اطمينان مي‌دهد كه كالاي مصرفي علاوه بر برخورداري از حداقل استانداردها، در جهت ارتقاي سلامت نيز اقدامات مفيدي انجام داده است.

دكتر حسيني، 9 محصولي كه امروز نشان ايمني و سلامت دريافت مي‌كنند را شامل فرآورده‌هايي از لبنيات، ماهي، زعفران و روغن زيتون عنوان كرد.

وي ادامه داد: نشان ايمني و سلامت حاكي از آن است كه كالاي مربوطه علاوه بر ويژگي‌هاي حداقلي استاندارد براي عرضه به بازار، ويژگي‌هاي حداكثري ايمني و سلامت را داراست كه در تامين سلامت مصرف كننده بسيار موثر است.

وي گفت: اكنون در حال حاضر 22 محصول از محصولات غذايي و آشاميدني كشور داراي نشان ايمني و سلامت هستند كه با اعطاي 9 نشان ديگر جمعا محصولات غذايي و آشاميدني كشور كه داراي نشان ايمني و سلامت هستند به 31 عدد مي‌رسد.

دكتر حسيني خاطرنشان كرد: از آنجا كه نشان ايمني و سلامت عالي‌ترين نشان كشور در رابطه با ايمني و سلامت محصولات غذايي و آشاميدني است، بنابراين با حساسيت و دقت زيادي به محصولات داده مي‌شود.

مديركل نظارت بر مواد غذايي و آشاميدني وزارت بهداشت ابراز اميدواري كرد كه تا پايان سال در هر گروه از محصولات غذايي، حداقل پنج محصول داراي نشان ايمني و سلامت باشند.

وي گفت: بيش از 280 محصول تاكنون متقاضي دريافت نشان ايمني و سلامت محصولات غذايي و آشاميدني بوده‌اند كه از اين تعداد تنها 31 محصول توانسته‌اند اين نشان را دريافت كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.97842s, 18q