زنان باردار مي‌توانند احساسات را در چهره بخوانند

۱۳۸۸/۰۹/۲۹ - ۱۱:۵۳ - کد خبر: 18467
زنان باردار مي‌توانند احساسات را در چهره بخوانند
زنان باردار كه بواسطه شدت يافتن هورمونهايشان به مجموعه‌اي از اعصاب با تغييرات و نوسانات خلقي مبدل مي‌شوند در تشخيص نشانه‌هاي عصبانيت و خشم در چهره افراد بسيار دقيق‌تر و حساس‌تر عمل مي‌كنند در حالي كه اين توانايي در زناني كه باردار نيستند و نيز در مردان وجود ندارد.

مطالعات پيشين نيز تاييد كرده‌اند كه زنان در مراحل خاصي از دوره عادت ماهانه مي‌توانند احساسات فرد را از نگاه كردن به چهره او دريابند و توجيه محققان براي اين توانايي اين است كه سطح هورمون پروژسترون در چنين شرايطي به نقطه اوج خود مي‌رسد.

پژوهش جديد نشان داد كه همين يافته در مورد زنان باردار نيز صدق مي‌كند و آنها نه تنها مي‌توانند احساس لذت و خوشحالي را به سرعت تشخيص بدهند بلكه حتي قادر هستند احساسات منفي را نيز خيلي دقيق‌تر شناسايي كنند.

دكتر ربكا پيرسون و دستياران وي در دانشگاه بريستول انگليس، اين پژوهش را با بررسي 76 زن باردار انجام داده‌اند.

پژوهشگران دريافتند: زنان باردار در هر مرحله از بارداري احساسات مثبت را به سرعت شناسايي مي‌كنند اما براي تشخيص احساسات منفي مانند عصبانيت، ترس و نااميدي در ماه‌هاي آخر بارداري قوي تر هستند. زنان در اين دوران هوشيارتر مي‌شوند و در نتيجه مي‌توانند تهديدهاي احتمالي را شناسايي كرده و در صورت ضرورت اقدام كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.10467s, 18q