نرخ ابتلا به اوتيسم در بين كودكان آمريكايي رو به افزايش است

۱۳۸۸/۰۹/۲۹ - ۱۱:۵۹ - کد خبر: 18472
نرخ ابتلا به اوتيسم در بين كودكان آمريكايي رو به افزايش است
اين آمارها نشان مي‌دهد؛ ابتلا به اوتيسم و ديگر اختلالات رشدي مرتبط با آن در آمريكا شيوع بيشتري پيدا كرده و نرخ نسبي ابتلا به اين بيماري در بين اطفال 8 ساله به حدود يك درصد رسيده است.

اين پژوهش با همكاري 10 سايت تحقيقاتي ديگر در آمريكا صورت گرفته است. اين تحقيق نشان مي‌دهد كه از هر 110 كودك 8 ساله آمريكايي، يك نفر به اختلال طيفي اوتيسم مبتلا است.

محققان مي‌گويند؛ آمارهاي جديد نشان مي‌دهد كه نياز به خدمات اجتماعي و تحصيلي براي كمك به كودكان مبتلا به اين اختلال قابل ملاحظه است.

به گزارش ايسنا كودكان مبتلا به اوتيسم در معاشرت و روابط پيچيده نقايص شديدي نشان مي‌دهند.

به گفته محققان؛ ويژگي برجسته و اصلي اوتيسم عبارت است از ناتواني فرد در برقراري ارتباط با ديگران و موقعيتها كه از سالهاي نخست زندگي اين ناتواني آغاز مي‌شود.

علائم اوليه اوتيسم در نوزادان متفاوت است و به نظر مي‌رسد كه اين نوزادان مبتلا نيازي به مادر نشان نمي‌دهند، توان عضلاني ضعيف و سستي دارند و كم گريه مي‌كنند، اما ممكن است شديدا تحريك پذير باشند. اين كودكان در 6 ماه اول زندگي نمي‌توانند به مادر توجه كنند، چيزي را طلب نمي‌كنند، لبخند نمي‌زنند يا در اين واكنش تاخير نشان مي‌دهند. آنها به اسباب بازي‌ها علاقه ندارند. در 6 ماه دوم نيز اين كودكان بيمارعلاقه‌اي به بازي‌هاي اجتماعي ندارند، سرد و بي‌روح هستند، ارتباط كلامي يا غيركلامي نشان نمي‌دهند و در مقابل تحريك كم فعال يا بيش فعال هستند.

محققان هم چنين مي‌گويند؛ نوزادان پسر بيشتر به اين اختلال مبتلا مي‌شوند اما علت اين امر هنوز مشخص نيست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.27988s, 18q