موافق تعيين سرانه درمان به صورت عددي نيستيم

۱۳۸۸/۱۰/۰۲ - ۱۲:۲۹ - کد خبر: 18510
موافق تعيين سرانه درمان به صورت عددي نيستيم
دكترعليرضا اوليايي منش در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: پيشنهاد وزارت بهداشت براي ميزان سرانه درمان سال آينده آن است كه حتما سرانه درمان بر مبناي مصوبات مجلس يعني در نظر گرفتن درصدي از حقوق و دستمزد براي همه اقشار جامعه باشد.

وي گفت: موافق تعيين ميزان سرانه درمان به صورت عددي نيستيم؛ چرا كه بر اساس حركت به سمت عدالت بايد درصدي از حقوق و دستمزد همه اقشار براي سرانه درمان لحاظ شود.

دكتر اوليايي منش، ادامه داد: پيشنهاد كارشناسي‌ وزارت بهداشت براي تعيين ميزان سرانه سال آينده آن است كه همان 7 درصدي كه سال گذشته براي كارمندان لشگري و كشوري مشخص شد براي ساير اقشار جامعه هم مبنا قرار گيرد. اين امر به رايزني گذاشته شده و ممكن است با تغييراتي جزئي، از طرف معاونت نظارت و راهبردي رياست جمهوري و سازمان‌هاي بيمه‌گر پذيرفته شود.

وي با اشاره به ميزان سرانه درمان سال جاري و اختصاص 7 درصد از حداقل‌ حقوق كاركنان لشگري و كشوري به اين امر، گفت: تصويب آيين نامه‌هاي اين مصوبه براي سال جاري تا حدود يك ماه گذشته به طول انجاميد؛ چرا كه اجراي اين مصوبه مقدماتي لازم داشت و از طرف ديگر اين مصوبه مغايرت‌هايي با قوانين قبلي داشت كه بايد بررسي مي‌شد. در مجموع به نظر مي‌رسد عمده اين كار از ابتداي سال آينده خواهد بود.

دكتر اوليايي منش با اشاره به سرانه درمان هفت هزار توماني مصوب وزارت رفاه براي سال جاري، افزود: با لحاظ درصدي از حقوق و دستمزد همه اقشار جامعه براي سرانه درمان ديگر نيازي به اعلام عددي سرانه در هر سال وجود ندارد. با اين روش، ميزان سرانه درمان افزايش يافته و بالتبع با افزايش سرانه، درآمد نظام سلامت هم بيشتر شده و منابع بيشتري در نظام سلامت قرار مي‌گيرد. البته اين امر به معناي افزايش ميزان تعرفه‌هاي درمان نيست. ميزان تعرفه‌هاي درمان به ميزان تورم ساليانه افزايش مي‌يابد.

رييس دبيرخانه سياستگذاري بيمه و تعرفه وزارت بهداشت در پايان گفت: با توجه به آن كه در ماه‌هاي پاياني سال قرار داريم در آينده‌اي نزديك اقدامات كارشناسي تعيين سرانه و تعرفه درمان سال 89 آغاز مي‌شود. تصويب درصدي از حقوق و دستمزد همه اقشار جامعه براي سرانه درمان، ارايه بهتر خدمات سلامت به مردم را سبب مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71451s, 19q