تماس با انواع ميکروب و باکتري درکودکي، فرد را در مقابل بيماريها مقاوم مي‌کند

۱۳۸۸/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۵ - کد خبر: 18519
تماس با انواع ميکروب و باکتري درکودکي، فرد را در مقابل بيماريها مقاوم مي‌کند
اين پژوهشگران تاکيد دارند که در شيوه زندگي مدرن، والدين مانع از تماس طبيعي کودکان بالاخص در زمان بازي با انواع ميکروبها و باکتريها مي‌شوند و همين مسئله زمينه را براي بروز انواع بيماريها در دوران بزرگسالي فراهم مي‌کند.

نتايج اين تحقيق که در آخرين شماره مجله«Proceedings» به چاپ رسيد، نشان داد: قرار گرفتن در معرض ميکروبهاي بيماري‌زا در دوران کودکي مانع از بروز بيماريهاي جدي مانند بيماريهاي قلبي عروقي در بزرگسالي مي‌شود.

اين پژوهشگران تاکيد دارند که برخلاف فرضيه‌هاي معمول، پاکيزگي و محيط بيش از حد استريل شده براي کودکان باعث افزايش سطح التهاب‌ها در بزرگسالي مي‌شود که اين مسئله به نوبه خود بسترساز ابتلا به طيف وسيعي از بيماريها است.

محققان پيشنهاد مي‌کنند که بر اين اساس مي‌بايستي کودکان را از محيطهاي استريل شده و بسيار پاکيزه دور نگه داشت و مانع استفاده آنان از صابونهاي ضد باکتري شد، زيرا سيستمهاي التهابي بدن انسان نيازمند قرار گرفتن در معرض سطح بالايي از ميکروبها به صورت روزانه است تا قادر باشد کارکرد خود را به درستي انجام دهد.

محققان دانشگاه نورث وسترن همچنين به دنبال ارتباط بين تاثير محيط انسان بر ساخت پروتئين موسوم به«C-reactive protein» بودند؛ پروتئيني که به دليل بروز التهابها در خون افزايش مي‌يابد و نشانه احتمال بروز بيماريهاي قلبي است.

پژوهشگران با تمرکز بر اين بخش از تحقيقات خود به اين نتيجه رسيدند که ارتباطي بين قرار گرفتن در معرض ميکروب در دوران کودکي و سطح پايين پروتئين ياد شده در دوران بزگسالي وجود دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39362s, 18q