آرایش کردن برای دختران جوان خطرناک است

۱۳۸۸/۱۰/۰۳ - ۱۰:۵۰ - کد خبر: 18526
آرایش کردن برای دختران جوان خطرناک است
تحقیقات جدید نشان می‌دهد محصولات آرایشی مانند ریمل‌ها ، سایه چشم و دیگر محصولات دارای مواد شیمیایی هستند که می‌تواند منجر به بیماری‌هایی مانند سرطان ، به هم ریختگی تعادل هورمونی و حتی ناباروری شود.

این تحقیقات که توسط Environmental Working Group انجام شده است نشان می‌دهد هر چه دختران از سنین پایین‌تر آرایش کردن را آغاز کنند ، خطر ابتلا به این بیماری‌ها افزایش پیدا می‌کند.

البته مطالعات نشان می‌دهد بسیاری از دختران بریتانیایی تا قبل از سن 11 سالگی از محصولات آرایشی استفاده نمی‌کنند ، اما بااین حال بعضی از کودکان حتی در سنین بسیار پایین مانند 6 سالگی شروع به استفاده از لوازم آرایشی می‌کنند.

هم‌چنین تحقیقاتی که روی دختران بین 14 تا 19 ساله انجام شده است نشان می‌دهد تمام محصولات آرایشی دارای مواد شیمیایی هستند که می‌تواند مصرف آن‌ها خطراتی به همراه داشته باشد.

این مواد شیمیایی می‌تواند منجر به مشکلات هورمونی و سرطان شوند و هم‌چنین دانشمندان نگرانند مصرف این گونه مواد در نهایت منجر به بیماری‌های مرتبط با افسردگی شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد دختران نوجوان به طور متوسط هر روز نزدیک به 17 محصول آرایشی از لاک ناخن گرفته تا رنگ مو مصرف می‌کنند ، این در حالی است که مصرف این محصولات در بزرگسالان به کم‌تر از 13 محصول در روز کاهش پیدا می‌کند.

بسیاری از دختران در اوایل سنین نوجوانی مصرف مواد آرایشی را آغاز می‌کنند و طبق آزمایشات هر چه میزان استفاده از این محصولات افزایش پیدا کند به همان میزان خطر ابتلا به بیماری‌های گوناگون مرتبط با مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی نیز افزایش پیدا می‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.9153s, 18q