جهاد دانشگاهي علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار كرد: نشست علمي «موبايل، آسيب‌ها و راهكارها»

۱۳۸۸/۱۰/۰۹ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 18575
جهاد دانشگاهي علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار كرد: نشست علمي «موبايل، آسيب‌ها و راهكارها»
رنجبريان، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در اين نشست، امواج موبايل را جزو دسته امواج ميكرو ارزيابي كرد كه قابليت جذب شدن در بدن را دارند و موجب افزايش دماي بدن، خصوصا سلولهاي مغزي و تخريب آنها در بلند مدت مي‌شوند.

وي در ادامه ضمن تاكيد به بررسي علمي فن آوري‌هاي نوين و آثار سوء آنها بر زندگي آدمي، تصريح كرد: امروزه در كنار موبايل، ماكروويو، تلويزيون، دكل‌هاي ماهواره‌اي و بسياري از فن‌آوري‌هاي ديگر داراي اثرات اثبات شده مخرب بر سلامت آدمي هستند كه مي بايست مورد توجه جدي مردم قرار بگيرند. البته اين به معني استفاده نكردن و دوري گزيدن از فن آوري نيست، بلكه آگاهي بخشي در راستاي استفاده صحيح تر از اينگونه دستاوردهاي بشري است.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در ادامه با تاكيد بر فرهنگ سازي جهت استفاده بهتر از دستاوردهاي الكترونيك چند دهه اخير، افزود: مردم و مسئولان همگي مي‌بايست در امر خطير فرهنگ سازي نقش ايفا كنند و در اين مسير نقش دانشگاهيان و تحقيقات موثر آنها بسيار مهم خواهد بود.

رنجبريان در پايان سخنان خود بر تجميع تحقيقات دانشگاهي در خصوص اثرات منفي فن آوري‌هاي نوين تاكيد كرد و استانداردسازي با توجه به شرايط داخلي را مسير اصلي برون رفت از مشكلات فعلي فناوري‌هاي نوين دانست.

گفتني است نشست آتي اين سلسله نشست‌ها با عنوان «آنفلوآنزاي نوع A و اقدامات پيشگيرانه» در اواخر ماه جاري برگزار خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.11598s, 18q