نظرات سازمان نظام پزشكي براي اجراي طرح پزشك خانواده درشهرها لحاظ شود

۱۳۸۸/۱۰/۰۹ - ۱۱:۵۱ - کد خبر: 18588
نظرات سازمان نظام پزشكي براي اجراي طرح پزشك خانواده درشهرها لحاظ شود
دكتر محمدرضا نوروزي در گفت‌وگو با ايسنا، با تاكيد بر لزوم استفاده مناسب از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي براي اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها، گفت: يكي از نقاط ضعف در بحث پزشك خانواده آن است كه بخش خصوصي هنوز نتوانسته در اين امر به طور كامل درگير باشد.

دكتر نوروزي ادامه داد: اگرچه موضوع پزشك خانواده چندين بار به صورت بحث مشترك ميان سازمان نظام پزشكي و مسوولان وزارت بهداشت مطرح شده، اما درخواست ما از وزارت بهداشت اين بوده كه در شوراهاي مربوط به اين امر اعضاي سازمان نظام پزشكي به عنوان عضو ثابت حضور دشته باشند.

نايب رييس شوراي عالي نظام پزشكي كشور افزود: بر اين اساس مقرر شده بود كه در شوراي عالي پزشك خانواده، رييس سازمان نظام پزشكي و در شوراهاي كارشناسي‌ آن، اعضاي سازمان نظام پزشكي حضور داشته باشند. اين توافق در جلسه‌ ميان وزارتخانه‌هاي رفاه و بهداشت، سازمان نظام پزشكي و عوامل دخيل در امر پزشك خانواده مطرح شد؛ اما هنوز به صورت عملياتي و اجرايي اين امر حاصل نشده است.

دكتر نوروزي در پايان ابراز اميدواري كرد كه بخش غيردولتي نيز بتواند در موفقيت كامل طرح پزشك خانواده نقش خود را ايفا كند و نظرات سازمان نظام پزشكي نيز در مورد طرح پزشك خانواده لحاظ شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.25634s, 19q