فرو خوردن خشم براي سلامت قلب ضرر دارد

۱۳۸۸/۱۰/۱۰ - ۱۱:۰۰ - کد خبر: 18596
فرو خوردن خشم براي سلامت قلب ضرر دارد
محققان سوئدي پس از بررسي سلامت جسمي نزديک به 2800 کارمند مرد در شهر استکهلم، متوجه رابطه ميان بروز خشم و بيماري قلبي شدند.

اين افراد که متوسط سني آنها 41 سال بود، در فاصله زماني سال 1993 تا 1995 مورد آزمايش‌هاي پزشکي قرار گرفتند و از آن زمان تا سال 2003 تحت نظر بودند. در اين مدت 47 تن از افراد مورد مطالعه در اثر حمله قلبي يا اختلال‌هاي قلبي- عروقي درگذشتند.

محققان موسسه تحقيقات استرس در سوئد پس از بررسي مرگ اين افراد به اين نتيجه رسيدند: افرادي که پس از بروز مشکل در محل کار، سکوت مي‌کنند يا از کنار موضوع مي‌گذرند، احتمال ابتلاي خود به اختلال‌هاي قلبي را 2 برابر افزايش مي‌دهند.

به گفته اين محققان، تنش ايجاد شده در اثر عصبانيت باعث افزايش فشار خون مي‌شود و اگر به نحوي اين تنش کاهش نيابد، سيستم قلبي - عروقي آسيب مي‌بيند.

دکتر کونستانزه لينه وبر که سرپرستي محققان را برعهده داشت، در اين باره گفت: قبلا هم در اين باره تحقيقاتي انجام شده بود ولي نکته قابل توجه ارتباط شديدي است که ميان فروخوردن خشم و بيماري قلبي وجود دارد.

به گفته او، اثرات منفي اين موضوع در افراد کم تحرک و سيگاري بيش‌تر است.

جودي او ساليوان از مسؤولان بنياد قلب بريتانيا، هم در اين باره گفت: استرس به تنهايي يک عامل خطرزا براي ايجاد بيماري قلبي و عروقي نيست. نکته مهم پيدا کردن راه‌هايي براي برخورد مثبت با استرس در منزل يا محل کار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.84108s, 18q