مصرف برخي انواع کاکائو، پنيرو ترشيجات در بروز سردردهاي ميگرني موثر است

۱۳۸۸/۱۰/۱۰ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 18600
مصرف برخي انواع کاکائو، پنيرو ترشيجات در بروز سردردهاي ميگرني موثر است
دكتر مهدي مقبولي در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به انواع مختلف سردرد، اظهار كرد: شايع‌ترين اين سردردها تنشي، ميگرني، خوشه‌اي ناشي از توده‌هاي مغزي و وابسته به تحريکات مهم است.

وي با بيان اينکه 40 درصد افراد سالانه يکبار سردرد شديد را تجربه مي‌کنند، ابراز کرد: سردرد، شايع‌ترين شکايتي است که در عرصه پزشکي باعث نگراني و مراجعه مبتلايان به پزشک و يا مراکز درماني مي‌شود.

دكتر مقبولي سردردهاي ميگرني را دومين نوع سردرد شايع در بين افراد دانست و گفت: ميگرن، سردردي يک طرفه و ضربان دار است که در صورت شدت؛ همواره با تهييج، استفراغ و نور گريزي همراه مي‌شود؛ به طوري که فرد را از ادامه فعاليت روزمره باز مي دارد.

وي کاهش استرس‌هاي فيزيکي و فکري، حفظ آرامش، فعاليت ورزشي منظم، ساعات خواب و بيولوژي منظم، فعاليتهاي شغلي برنامه ريزي شده و تغذيه مناسب را از عوامل موثر در کنترل سردردها عنوان کرد و با اشاره به نقش نسبي تغذيه در شيوع يک حمله ميگرني تصريح كرد: برخي از انواع کاکائو، پنيرها، شکلات، ترشيجات و بعضي سبزيجات و موادي که خاصيت محرک دارند و همچنين مصرف بيش از حد چربي مي‌تواند عاملي براي شروع يک سردرد ميگرني باشد که البته هر فرد خود بايد با کشف رابطه نوع تغذيه با زمان شروع سردرد، آن را کنترل کند.

اين متخصص، رايج ترين نوع سردرد در بين افراد و به خصوص مردم استان زنجان را سردرد تنفسي عنوان کرد و ادامه داد: اين نوع سردرد به دنبال يک اضطراب و يا افسردگي زمينه‌اي، اشتغال ذهني بيش از حد و يا خستگي مفرط است که به صورت يک سردرد روزانه، ممتد و مزمن ظاهر مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.76131s, 18q