درد پاشنه پا را جدي بگيريد

۱۳۸۸/۱۰/۱۲ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 18610
درد پاشنه پا را جدي بگيريد
اصطلاح" آسيب‌هاي ناشي از استعمال مفرط" صدمات جسمي نظير " آسيب آرنج تنيس بازان" و "درد زانوي دوندگان" را به ذهن متبادر مي کند، اما درد پاشنه پا هم يکي از اين آسيبهاي جسمي ناشي از استعمال مفرط اين عضو از بدن است که در درمان آن بايد جدي بود.

اضافه وزن و ايستادن و يا پياده روي مفرط مي تواند عامل اين عارضه باشد و اولين نشانه آن زماني است که فرد مبتلا به اين عارضه قصد بلند شدن از تخت خواب را دارد.

پژوهشگران ياد شده تاکيد دارند که اگر التهاب غلاف کف پايي درمان نشود مي تواند به دليل تغيير در شيوه راه رفتن به دليل درد ناشي از آن، به مشکلات حادتر در پا، زانو، لگن و حتي پشت منتهي شود و حتي در برخي ورزشکاران مانع از ادامه فعاليت حرفه اي آنان شود.

براي درمان اوليه اين عارضه پژوهشگران تاکيد دارند با استراحت دادن پا التهاب‌هاي اوليه را برطرف کرده، سپس محل درد را دو يا سه مرتبه در طول روز به مدت 20 دقيقه با يخ بپوشانيد و حرکات کششي را بر روي رباط پشت پا موسوم به تاندون آشيلي و کف پا اعمال کنيد.

حرکات کششي مربوط به کف پا بايد صبح‌ها و قبل از خروج از تخت خواب صورت گيرد و در ماه نخست به مدت چهار تا پنج بار در روز تکرار شود، اما در خصوص رباط پشت پا، حرکات کششي مي بايست دو مرتبه در صبح و عصر انجام شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
hossein
با سلام ووقت بخیر دکتر من وقتی صبحا از خواب بیدار میشم کف پای چپ موقع راه رفتن درد میگیره
حمید
باعرض سلام میخواستم بدونم پاشنه پامربوط به کدام متخصص است ودراصفهان به چه کسی مراجعه کنم دردپاشنه پا خیلی اذیتم میکندباتشکرازراهنماییتان
0.49403s, 20q