لزوم توجه اساسی به روند افزایش طلاق عاطفی در کشور

۱۳۸۸/۱۰/۱۲ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 18618
لزوم توجه اساسی به روند افزایش طلاق عاطفی در کشور
رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر مشکلات اقتصادی ناشی از تورم موجود در جامعه آنقدر زیاد است که زن و مرد هر دو مجبور به کار کردن هستند به همین دلیل کمتر برای یکدیگر وقت می گذراند و این موضوع مشکلات زیادی را برایشان ایجاد می کند بنا براین یکی از دلایل افزایش آمار طلاق در جامعه مشکلات اقتصادی است .

هفته گذشته رئیس مجتمع قضایی شماره دو عنوان کرده بود که 6 میلیون زن مطلقه در کشور وجود دارد.

دکتر مصطفی اقلیما با اشاره به تعداد زنان مطلقه در کشور گفت: آمار رسمی زنان مطلقه شاید 6 میلیون باشد و شاید هم بیشتر از آمار اعلام شده باشد اما آنچه که مهم است تعداد زیاد زنانی است که خانه و کاشانه خود را به دلایل مختلف از جمله اعتیاد و فقر و ... رها کرده و به خانه پدریشان بازگشته اند.

آسیب شناسان اجتماعی معتقدند یکی از دلایل اصلی طلاق در جامعه بیکاری و فقر است و هنگامی که تورم بالا می رود فقر نیز افزایش پیدا می کند و این امر باعث بروز درگیری و طلاق در میان زوجین می شود.

این مقام مسئول در انجمن مددکاری تاکید کرد: چنانچه سالانه 10 درصد میزان حقوق افزایش پیدا کند تورم 30 درصد رشد می کند و در این شرایط مردان نمی توانند از پس هزینه های زندگی برآیند و مجبور هستند دو شیفت کار کنند و همین موضوع باعث می شود زن و مرد فرصت گفتگو و درد دل را با یکدیگر نداشته باشند و پس از مدتی متوجه می شوند که آن چیزی که از زندگی می خواستند فراهم نشده و درخواست طلاق می دهند.

اقلیما با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط زندگی و برخورد جامعه با زنان مطلقه بسیار بد است به همین دلیل آنها سعی می کنند به صورت غیررسمی طلاق بگیرند اظهار داشت: فرزندان دراین خانواده ها آسیب پذیر می شوند وممکن است گرفتار مشکلات زیادی شوند.

رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران اظهار داشت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته در 50 درصد ازدواجها طلاق عاطقی شکل گرفته و زن و شوهر در این خانواده ها ارتباطی با یکدیگر ندارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09819s, 18q