درآمد بخش خصوصی از بیماران 10 برابر بخش دولتی است

۱۳۸۸/۱۰/۱۴ - ۱۱:۲۲ - کد خبر: 18661
درآمد بخش خصوصی از بیماران 10 برابر بخش دولتی است
دکتر حسن امین لو در تشریح منابع اعتباری مختلف برای نظام سلامت کشور به خبرنگار مهر گفت: در حسابهای ملی سلامت از منابع مختلف برای سلامت پول دریافت می­شود که این منابع عبارتند از فصل بهداشت از محل بودجه عمومی، بیمه از محل بودجه عمومی، بیمه از سایر منابع و پرداخت مستقیم مردم که مجموع این اعتبارات 233 هزار میلیارد ریال است.

بر اساس تخمین اعتبارات مربوط به حسابهای ملی سلامت در سال 88 حدود 8/55 درصد این منابع از طریق پرداخت مستقیم مردم و 6/25 درصد از طریق بیمه و بقیه از سایر منابع تامین می­شود. این در حالی است که طبق برنامه پنجم توسعه می بایست سهم بیمه به 50 درصد رسیده و سهم مردم به 30 درصد کاهش یابد.

امین لو با عنوان این مطلب که 19200 میلیارد تومان پول در بیمه­ ها و در دست مردم وجود دارد که از منابع نظام سلامت است تصریح کرد: به رغم اینکه مراکز خصوصی یک سوم خدمات درمانی را ارائه می ­کنند اما حدود چهار پنجم اعتبار منابع سلامت که خارج از فصل بهداشت است، به آنها اختصاص دارد.

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: این در حالی است که بخش دولتی با ارائه دو سوم خدمات حدود یک پنجم این پول را دریافت می­کنند. یعنی اینکه متوسط درآمد بخش خصوصی از بیماران، 10 برابر بخش دولتی است که نشان دهنده مشکل ساختار و مظلومیت بیمارستانها و مراکز دانشگاهی است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17094s, 18q