اولين کنگره بين‌المللي انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپي و آسيب‌هاي ورزشي برگزار مي‌شود

۱۳۸۸/۱۰/۱۵ - ۱۰:۴۸ - کد خبر: 18668
اولين کنگره بين‌المللي انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپي و آسيب‌هاي ورزشي برگزار مي‌شود
دکتر سهيل مهدي پور دبير اجرايي کنگره در گفت وگو با ایسنا گفت: اين کنگره که از سوي انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپي و آسيب‌هاي ورزشي برگزار مي‌شود براي اولين بار در خاورميانه در اين سطح برگزار خواهد شد.

وي افزود: حدود 30 سخنران برجسته از کشورهاي آمريکا، آلمان، اتريش، سوئيس، فرانسه و بسياري از کشورهاي پيشرفته و 10 سخنران داخلي به ارائه جديدترين مطالب علمي مي‌پردارند و حدود 20 مقاله نيز به صورت پوستر ارائه مي‌شود.

مهدي پور متخصصان ارتوپدي ، جراحان زانو و آرتروسکوپي، متخصصان طب فيزيکي و توانبخشي و طب ورزشي و فيزيوتراپ‌ها را مدعوين اصلي اين کنگره دانست و افزود: حداقل امتياز بازآموزي براي شرکت در اين کنگره 14 امتياز است.

وي در ادامه به روز کردن آخرين اطلاعات مربوط به جراحي تعويض مفصل زانو، جراحي‌هاي آرتروسکوپي و ضايعات ورزشي و همچنين ايجاد تعامل و ارتباط علمي بين جراحان داخلي و خارجي را مهمترين اهداف برگزاري اين همايش برشمرد و تاکيد کرد: در اين کنگره براي اولين بار جلساتي در زمينه آسيب‌هاي مفصل شانه با حضور پروفسور گربر از جراحان مطرح شانه و مبتکر تکنيک‌هاي متعدد در اين زمينه و تعدادي از اساتيد به نام اروپا برگزار مي‌شود. همچنين درباره آخرين درمان‌هاي ناپايداري هاي شانه، ضايعات رباط هاي کلاهک چرخنده شانه نيز به صورت تفصيلي بحث وتبادل نظر صورت مي‌گيرد.

دبير اجرايي کنگره ادامه داد: ناپايداري‌هاي شانه از آسيب‌هاي شايع در ورزشکاران خصوصا کشتي‌گيران است که مي‌تواند به صورت خفيف يا واضح بروز کند و خود را به صورت در رفتگي شانه نشان دهد.

وي خاطرنشان کرد: خوشبختانه درمان اين وررفتگي‌ها از جراحي‌هاي باز که در آن 10 تا 12 سانتي‌متر برش عضله و پارگي عضله ايجاد مي‌شود و بعد از جراحي نيز در بسياري از موارد با محدوديت حرکت شانه همراه است به سمت جراحي‌هاي بسته که در آن تنها دو يا سه برش يک سانتي متري در اطراف شانه صورت مي‌گيرد كه با تکنيک‌هاي خاصي تمام مفصل شانه بررسي مي‌شود، مي رود؛ به طوري كه تحمل درد براي بيمار راحت‌تر و طول مدت بستري نيز کاهش يافته و محدوديت حرکت در آن کمتر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.22722s, 18q