احتمال تداوم آنفلوآنزاي خوكي تا سال 2011 وجود دارد

۱۳۸۸/۱۰/۱۵ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 18669
احتمال تداوم آنفلوآنزاي خوكي تا سال 2011 وجود دارد
رييس اين سازمان خاطرنشان كرد: اگرچه اين بيماري در آمريكاي شمالي و برخي از كشورهاي اروپايي به نقطه اوج و بالاترين حد شيوع خود رسيده است اما هنوز تعداد بيشتري از مردم ممكن است به آن مبتلا شوند.

دكتر مارگارت چان، دبير كل سازمان جهاني بهداشت تصريح كرد: بدترين وضعيت شيوع اين بيماري در آمريكا، كانادا،‌انگليس و برخي ديگر از كشورها در نيمكره شمالي زمين به پايان رسيده است. اما هنوز فعاليت شديد اين آنفلوآنزا در مصر، هند و كشورهاي ديگر وجود دارد.

وي خطاب به گزارشگران اظهار داشت: هنوز خيلي زود است كه بگوييم در سراسر جهان به پايان همه گيري اين آنفلوآنزا رسيده‌ايم. بنابراين كارشناسان بهداشتي بايد اين همه گيري را به مدت 6 تا 12 ماه ديگر تحت كنترل داشته باشند.

وي افزود: اين ويروس هنوز امكان جهش ژنتيكي و تبديل شدن به يك نوع خطرناكتر را دارد.

طبق آمار رسمي سازمان جهاني بهداشت، از زمان شيوع اين بيماري تاكنون 11 هزار و 500 نفر جان خود را در سراسر دنيا از دست داده‌اند. اين در حالي است كه هر سال بين 250 هزار تا 500 هزار نفر نيز در جهان بر اثر ابتلا به آنفلوآنزاي معمولي مي‌ميرند.

چان متذكر شد: هرچند كشورها هم اكنون براي مقابله با شيوع جهاني يك بيماري نسبت به چند سال گذشته آماده‌تر هستند، اما همه‌گيري آنفلوآنزاي خوكي نشان داده است كه هنوز شكاف‌هاي بسياري در نظام‌هاي بهداشتي بسياري كشورها وجود دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.60728s, 18q