54 درصد مرگ‌هاي ناشي از سرطان پستان در کشورهاي در حال توسعه رخ مي‌دهد

۱۳۸۸/۱۰/۱۷ - ۱۱:۰۰ - کد خبر: 18706
54 درصد مرگ‌هاي ناشي از سرطان پستان در کشورهاي در حال توسعه رخ مي‌دهد
در اين پژوهش که توسط جامعه جهاني سلامت پستان انجام شده است متدهاي موجود براي آشنايي با روش‌هاي درماني سرطان پستان (تشخيص زودهنگام، تشخيص و درمان) که براي کشورهاي توسعه يافته تهيه شده است، نمي‌توانند دقيقاً در اين کشورها به کار برده شوند زيرا اين متدها نياز به آموزش و منابع مالي خاص دارند و ضمانت و کيفيت اجرايي دقيقي نيز براي اين متدها موجود نيست.

بنابراين نياز به ايجاد متد جديدي مطابق با سطح درآمد و اجرايي بودن آن براي کشورهاي در حال توسعه است و اين مرکز جهاني متدي مطابق با سطح نيازهاي اين گونه کشورها طراحي کرده است تا نتايج حاصل از درمان سرطان پستان بهبود يابند.

اين متد راهبرد تشخيصي که به دو زبان انگليسي و اسپانيايي چاپ مي‌شود؛ بر اساس بهره‌مندي از منابع به چهار دسته (پايه‌اي، محدود، دارا و ماکزيمم منابع) تقسيم بندي مي‌شود که مي‌تواند همزمان براي کشورهاي ثروتمند هم به کار رود.

بر اساس اين برنامه مدون ارتباط بين پزشک و هماهنگي بين نهادهاي دولتي و گروه هاي حقوقي بايستي برقرار شود تا قابليت اجرايي قانون و درماني بيابد. در نتيجه، مشکلات سرطان پستان در کشورهاي در حال توسعه مي‌تواند به واسطه مداخلات درماني - تشخيصي واقعيت نگر و مقرون به صرفه کاهش يابد و تشخيص زودهنگام سرطان پستان به صورت زودهنگام نتايج بسيار بهتري براي بيمار و هزينه درمان کمتري را به جامعه اعمال کند. اين متد مي‌تواند کاهش هزينه‌ها، اثرات درماني و در نهايت برآيند و درمان سرطان پستان را به طور کلي تغيير دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.52911s, 18q