چاي سبز براي مقابله با افسردگي مفيد است

۱۳۸۸/۱۰/۱۷ - ۱۱:۲۶ - کد خبر: 18711
چاي سبز براي مقابله با افسردگي مفيد است
اين محققان با مطالعه روي گروهي از زنان و مردان 70 سال يا مسن‌تر دريافته‌اند؛ سالمنداني که روزانه دست كم چهار فنجان چاي سبز مي‌نوشند، 44 درصد کمتر از همسالان خود علائم افسردگي را نشان مي‌دهند. اين در حالي است كه در مطالعات اوليه روي يک هزار و 58 سالمند نسبتا سالم نيز معلوم شد كه مصرف چاي سبز، باعث کاهش اضطراب‌ها و تنش‌هاي رواني مي‌شود.

به گزارش ايسنا، از كل افرادي كه در اين تحقيق شركت كرده بودند حدود 34 درصد از مردان و 39 درصد از زنان علائمي از افسردگي داشتند که اين علائم در 20 درصد مردان و 24 درصد زنان شديد بود.

با توجه به نتايج حاصل از اين پژوهش، محققان تاكيد كردند كه تاثيرات مشخص پيشگرانه و محافظتي حاصل از مصرف چاي سبز براي مقابله با افسردگي تحت تاثير شرايط فردي همچون وضعيت اقتصادي، جنسيت، رژيم غذايي يا سابقه مشکلات پزشکي، مصرف داروهاي ضد افسردگي، مصرف دخانيات و فعاليت‌هاي ورزشي قرار نمي‌گيرد.

از سوي ديگر، در اين تحقيق هيچ رابطه‌اي از تاثير مصرف چاي سياه يا قهوه در کاهش علائم و نشانه‌هاي افسردگي مشاهده نشده است.

به گفته پژوهشگران؛ در چاي سبز اسيد آمينه‌هاي تيانين وجود دارد که نقش يك آرام بخش را براي مغز ايفا مي‌كند.

از آنجا كه انجام مطالعات و بررسي‌هاي بيشتر براي تاييد و اثبات خاصيت ضد افسردگي چاي سبز الزامي و حائز اهميت است، محققان توصيه مي‌كنند كه بايد از مصرف بي‌رويه و بيش از حد اين نوشيدني براي به حداقل رساندن افسردگي خودداري كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.92989s, 18q