پايگاه‌هاي فوريت‌هاي پزشکي به 10 هزار نيروي انساني نياز دارد

۱۳۸۸/۱۰/۱۷ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 18717
پايگاه‌هاي فوريت‌هاي پزشکي به 10 هزار نيروي انساني نياز دارد
غلامرضا معصومي گفت: هم اکنون حدود 10 هزار نفر در مراکز حوادث و فوريت‌هاي پزشکي کشور فعاليت دارند که با انجام اضافه کاري معادل 14 هزار نفر کار مي‌کنند.

وي با بيان اينکه اين مرکز حداقل به 10 هزار نيروي انساني نياز دارد، افزود: طبق استاندارد پايگاههاي فوريت‌هاي پزشکي، تعداد نيروهاي موجود اين مرکز بايد به 27 هزار نفر افزايش يابد.

مديرکل مرکز حوادث و فوريت‌هاي پزشکي وزارت بهداشت، حقوق و درآمد کارکنان اورژانس پيش بيمارستاني را از ديگر مشکلات ذکر کرد و اظهار داشت: رفع اين مشکل در حال پيگيري است.

معصومي اظهار داشت: اين مرکز با استفاده از دوره‌هاي مختلف و ساير حوزه ها و تلاش شبانه روزي کارکنان توانسته است خدمات مطلوبي را به مردم ارائه دهد.

وي با بيان اينکه پايه گذاري اورژانس پيش بيمارستاني در ايران در سال 1353 بوده است، افزود: با توجه به تخصصي بودن هنوز بسياري از کشورها جرات ورود به حوزه اورژانس پيش بيمارستاني را پيدا نکرده‌اند.

مديرکل مرکز حوادث و فوريت‌هاي پزشکي وزارت بهداشت، يادآور شد: از 40 بحراني که در دنيا به ثبت رسيده است 31 نوع آن در ايران به فراخور موضوعات مختلف به وقوع مي‌پيوندد.

معصومي ادامه داد: با توجه به پهناور بودن کشور بايد امکانات طوري توزيع شود که همه مردم به طور عادلانه از امکانات بهره‌مند شوند لذا توجه به امداد هوايي در پوشش جاده‌هاي فرعي که امکان وجود پايگاه زميني در همه اين محورها وجود ندارد، ضروري است.

وي خاطرنشان کرد: وقوع بحران‌ها، هر روز به ما هشدار مي‌دهد که فراهم کردن تجهيزات، امکانات و هماهنگي‌هاي نرم افزاري در اين زمينه الزامي و نياز به عزم جدي دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66764s, 18q