عدم استقبال از داروهاي گياهي به علت آشنا نبودن پزشكان با اين داروهاست

۱۳۸۸/۱۰/۲۰ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 18729
عدم استقبال از داروهاي گياهي به علت آشنا نبودن پزشكان با اين داروهاست
دكتر رسول ديناروند در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به توليد 2 داروي گياهي آيمود(موثر در درمان ايدز) و آنژي پارس (موثر در درمان زخم پاي ديابتي) اظهار كرد: همچنين بسياري از داروهاي معروف شيميايي اعم از داروهاي ضد سرطان و قلبي عروقي منشا گياهي دارند.

وي با بيان اينكه ميزان مصرف داروهاي گياهي حتي در كشورهاي بسيار پيشرفته‌تر بيش از ايران است، افزود: به عنوان مثال در كشورهاي اروپايي حداقل 10 و در برخي از كشورها حداقل 25 درصد از كل بازار دارويي آنها به داروهاي گياهي و طبابت با فراورده‌هاي گياهي و طبيعي اختصاص دارد.

رييس دانشكده داروسازي دانشگاه علوم پزشكي تهران به تنوع اقليمي و پوشش گياهي ايران اشاره و از آن به عنوان پتانسيل مناسب براي ايران ياد كرد و با اظهار تاسف از اين كه سهم داروهاي گياهي در ايران فقط 3 تا 5 درصد است، افزود: اين در حالي است كه عوارض جانبي داروهاي گياهي كمتر و سازگار زيستي آنها بيش از داروهاي شيميايي است.

دكتر ديناروند با انتقاد از سهم اندك (3 تا 5 درصدي) داروهاي گياهي در كشور، گفت: در دوران تصدي مسئوليتم تلاش كردم تا با راه اندازي طب و داروسازي سنتي به اين مقوله بيشتر توجه شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66578s, 19q