اجراي محدود طرح توزيع شربت ترياك تا قبل از پايان سال

۱۳۸۸/۱۰/۲۰ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 18734
اجراي محدود طرح توزيع شربت ترياك تا قبل از پايان سال
وزير بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا در خصوص زمان اجراي طرح درمان با شربت ترياك، با اشاره به تشكيل كميته مبارزه با مواد مخدر در معاونت سلامت وزارت بهداشت و برگزاري جلسات مستمر در اين كميته گفت: وزارت بهداشت حتما از شربت تنتور اوپيوم استفاده مي‌كند و اين امر جزو مواردي است كه مورد تاييد وزارت بهداشت است.

وي با اشاره به آزمايشات يك ساله در مورد شربت تنتور اپيوم گفت: نتايج حاصل از اين آزمايشات بسيار موفقيت آميز بوده است اما بايد گفت كه تنها تجويز اين شربت به صورت خوراكي براي درمان اعتياد موثر نخواهد بود و لازم است دستگاه‌هايي به عنوان مشاوران روانشناسي و روانپزشكي به مصرف كنندگان اين شربت خدمات لازم را ارائه دهند چرا كه اقدامات آزمايشي انجام شده طي يك سال گذشته نشان داده كه تقريبا حدود 70 درصد از معتاداني كه تحت اين درمان قرار گرفته‌اند با برخورداري از اقدامات حمايتي رواني و روانپزشكي مناسب به اعتياد باز نمي‌گردند اما اگر حمايت رواني مناسب در رابطه با آنها صورت نگيرد اين معتادان مجددا به اعتياد قبلي خود باز مي‌گردند؛ بنابراين لازم است معتاداني كه تحت درمان با شربت تنتور اپيوم قرار مي‌گيرند به صورت همزمان از حمايت‌هاي روانپزشكي و روانشناسي لازم برخوردار شوند.

وزير بهداشت در رابطه با علت تامل وزارت بهداشت در اجراي طرح درمان معتادان با شربت تنتور اپيوم به ايسنا گفت: لازم است مراكز براي اين امر آماده شوند. خوشبختانه حدود 250 نفر از اعضا و مرتبطان با اين مراكز آموزش‌هاي لازم را دريافت كرده‌اند و تعدادي نيز در حال دريافت آموزش‌هاي لازم هستند. زماني كه تعداد اين مراكز به حد لازم برسد اجراي طرح را اعلام خواهيم كرد.

وزير بهداشت گفت: در مجموع حدود 250 مركز براي اجراي اين طرح هماهنگي‌هاي لازم را انجام داده‌اند و اگر اعضاي اين مراكز به صورت كامل در كارگاه‌ها شركت كنند اين طرح در همين 250 مركز اجرا و تا قبل از پايان سال طرح درمان معتادان با شربت ترياك به صورت محدود در برخي مراكز آغاز مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.58162s, 18q