داروهاي مورد نياز شيمي درماني از اين پس در داروخانه كلينيك ارائه مي‌شود

۱۳۸۸/۱۰/۲۰ - ۱۱:۳۱ - کد خبر: 18743
داروهاي مورد نياز شيمي درماني از اين پس در داروخانه كلينيك ارائه مي‌شود
دکتر صفا نجفي متخصص خون شناسي در گفت‌وگو باایسنا با بيان اين که مرکز تحقيقات سرطان پستان داراي کيلينک شيمي درماني مجهزي است که کليه مراحل شيمي درماني در آن به صورت تخصصي انجام مي شود، اظهار داشت: طي مذاکراتي که با مسئولين داروخانه 13 آبان انجام شده است، توافق شد تا داروي هاي شيمي درماني در داروخانه اين مرکز در اختيار مبتلايان به سرطان پستان قرار گيرد تا ديگر نيازي به مراجعه مکرر مبتلايان به اين نوع سرطان به داروخانه هاي جامع از جمله 13 آبان و هلال احمر نباشد.

اين انکولوژيست با اشاره به تسهيلات ايجاد شده در اين مرکز تصريح کرد: در چند سال گذشته به دليل کمبود نيروي انساني آموزش ديده در بخش شيمي درماني محدوديت هايي درخصوص نوبت دهي به بيماران وجود داشت که خوشبختانه با افزايش کادر نيروي انساني در اين حيطه شرايطي فراهم شده است که بيماران مبتلا به سرطان پستان بعد از انجام اعمال جراحي، در صورت نياز به تزريق و اقدامات شيمي درماني بدون قرار گرفتن در نوبت هاي طولاني مدت، پذيرش مي شوند.

وي افزود: اين مرکز با فضاسازي مناسب براي بيماران شيمي درماني و ايجاد 5 تخت بستري در يک اتاق اختصاصي و فراهم نمودن امکانات لازم توانسته است، گام موثري در بهبود ارائه خدمات اين کلينيک به بيماران شيمي درماني بردارد.

دکتر نجفي ادامه داد: داروخانه مستقر در مرکز تحقيقات بيماري هاي پستان با رويکرد سهولت در کار بيماران، براي دريافت حق بيمه به طور مستقيم اقدام مي کند و نيازي به پيگيري بيماران براي دريافت حق بيمه نيست.

وي با تاكيد بر استفاده از پرسنل آموزش ديده جهت کادر شيمي درماني در اين مركز خاطرنشان كرد: آموزش کادر نيروي انساني متخصص در کلينيک شيمي درماني يکي از نکات حايز اهميت و برنامه هاي کاربردي در اين کلينيک است که توجه خاصي را مي طلبد زيرا که با آموزش تخصصي به پرستاران مي توانيم حرکت مثبت و رو به رشدي در ارائه هر چه بهتر خدمات درماني داشته باشيم.

دكتر نجفي در پايان در با اشاره به ارتقاء کيفيت در اين مرکز گفت: بيمارستان هاي خصوصي داراي يک اتاق اختصاصي براي شيمي درماني نبوده و اقدامات لازم براي شيمي درماني بيماران را در اتاق هاي عمومي يا اورژانس انجام مي شود. اما در اين مرکز خدمات تخصصي در کلينيک تخصصي و اتاق ويژه شيمي درماني در محيطي ايزوله انجام مي گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16767s, 19q