چند گزينه تغذيه‌اي براي خواب راحت‌تر

۱۳۸۸/۱۰/۲۰ - ۱۱:۳۳ - کد خبر: 18745
چند گزينه تغذيه‌اي براي خواب راحت‌تر
در اين مقاله كه در روزنامه يواس اي تو دي به چاپ رسيده محققان چند نوع خوردني را معرفي كردند كه در صورت مصرف آنها به هنگام شب مي‌توانيد خواب آرام و راحتي داشته باشيد.

اين خوردني‌ها كه كمك مي‌كنند بهتر بخوابيد شامل ماهي آزاد، لوبيا، ماست و اسفناج هستند. ماهي آزاد يا سالمون حاوي چربي‌هاي سالمي است كه به اختصار «DHA» نام دارند و مقدار هورمون تنظيم كننده خواب موسوم به ملاتونين را افزايش مي‌دهد. دانه لوبيا و ديگر حبوبات منبع خوبي از ويتامين‌هاي ب شامل B6 , B12 و اسيد فوليك هستند كه تمام آنها به تنظيم دوره‌هاي خواب بدن و توليد هورمون آرام بخش سروتونين كمك مي‌كنند. در واقع مطالعات نشان داده است كه افزايش ويتامين‌هاي B به رفع بي‌خوابي كمك مي‌كند.

ماست كم چرب هم منبع خوبي از كلسيم و منيزيم است كه هر دو مواد معدني در بهبود خواب مهم هستند و با هم كمك مي‌كنند كه فرد زودتر به خواب رفته و خواب عميق داشته باشد.

همچنين كمبود اين دو ماده معدني مي‌تواند موجب گرفتگي عضلات،‌ افزايش استرس و خواب نامناسب شود. اسفناج هم از جمله سبزيجات برگ پهن و تيره است كه منبع غني آهن محسوب مي‌شود و ريزمغذي است كه از بدن در برابر موانع خواب مثل سندرم پاهاي خسته مراقبت مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23974s, 18q