وزارت رفاه و سازمان تامين اجتماعي موظفند مطالبات وزارت بهداشت را پرداخت كنند

۱۳۸۸/۱۰/۲۳ - ۱۰:۳۰ - کد خبر: 18805
وزارت رفاه و سازمان تامين اجتماعي موظفند مطالبات وزارت بهداشت را پرداخت كنند
مرضيه وحيد دستجردي كه در دشت آزادگان با خبرنگاران سخن مي‌گفت با بيان اين مطلب اظهار كرد: از جمله مهمترين برنامه‌هاي وزارت بهداشت، استقرار پزشك خانواده در شهرهاي بالاي 20 هزار نفر است؛ به طوري كه از هر استان يك شهر در نظر گرفته مي‌شود و پزشك خانواده در آن مستقر خواهد شد.

وي در پاسخ به سوال ايسنا در مورد علت تاخير در پرداخت مطالبات از سوي شركت‌هاي بيمه‌گر گفت: اين مسئله به وزارت رفاه و سازمان تامين اجتماعي مربوط است ولي در تلاش هستيم كه سازمانهاي بيمه‌گر را موظف به رعايت قانون كنيم. طبق قانون، شركت‌هاي بيمه‌گر موظفند، 60 درصد مطالبات را در هفته اول و مابقي را ظرف دو ماه پرداخت كنند. هم اكنون توليت شركت‌هاي بيمه‌گر با وزارت رفاه و سازمان تامين اجتماعي است و اين دو نهاد موظفند مطالبات وزارت بهداشت را پرداخت كنند.

وحيد دستجردي تصريح كرد: در مورد گرد وغبار، شاخص‌هاي سلامتي تنظيم و به سازمان حفاظت محيط زيست ارائه شده است.

وي در مورد احتمال وجود ناگ در آب خوزستان گفت: دانشگاه علوم پزشكي جندي‌شاپور اهواز از طريق معاونت غذا و دارو، سلامت آب خوزستان را تحت كنترل دارد و اگر مورد غيرطبيعي مشاهده شود به وزارت بهداشت گزارش خواهد داد.

وي افزود: هم اكنون بالاي 85 درصد آب خوزستان سالم است و هيچ نوع بيماري و يا ميكروبي در آن وجود ندارد. اگر هم در مناطقي آب آلوده باشد به مردم اطلاع رساني مي‌شود و توسط تانكر به آن منطقه آبرساني خواهد شد.

وزير بهداشت در پايان از ايجاد 43 رشته جديد در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور خبر داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03333s, 18q