5هزار خانوار روستايي لرستاني سرويس بهداشتي ندارند!

۱۳۸۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 18833
5هزار خانوار روستايي لرستاني سرويس بهداشتي ندارند!
دکتر "ياراحمدي"، در گفت‌وگو با ایسنا افزود: با توجه به انجام دامپروري در روستاها، دفع زباله‌ها و فضولات حيواني در روستاهاي لرستان 40 درصد است در حالي‌که ميانگين کشوري در دفع اين زباله‌ها 80 درصد است.

وي با بيان اينکه روستاهاي استان با وجود زيبايي طبيعي و آب و هوايي، نماي بيروني مناسبي ندارند، افزود: در مجموع روستاهاي لرستان، 100 هزار خانوار داراي سرويس بهداشتي هستند، 5 هزار خانوار سرويس بهداشتي ندارند و 30 هزار خانوار ديگر نيز داراي سرويس بهداشتي مشترک هستند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي لرستان تصريح کرد: از مجموع دو هزار و 300 روستاي لرستان، 800 روستا داراي وسيله نقليه هستند.

ياراحمدي در خصوص پزشک خانواده در روستاها نيز يادآور شد: تاکنون 200 ماما و 160 پزشک به سيستم درماني دانشگاه علوم پزشکي اضافه شده که در اين راستا روستائيان بايد به پزشک مستمر در روستا مراجعه کنند اما برخي از آنان مستقيما براي معالجه به شهرها مراجعه مي‌کنند.

وي به وجود برخي بيماري‌ها در حاشيه شهرهاي استان اشاره و بيان كرد: به منظور مبارزه با بيماري‌هاي رفتاري همچون اعتياد تزريقي، هپاتيت و ايدز، يك‌ميليارد تومان از محل درآمدهاي نفتي براي اين مهم در نظر گرفته‌اند که تاکنون محقق نشده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.41009s, 18q