سهم هلال احمر در توزيع داروهاي حياتي كشورتا يك سال آينده به20 درصد مي‌رسد

۱۳۸۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۹ - کد خبر: 18840
سهم هلال احمر در توزيع داروهاي حياتي كشورتا يك سال آينده به20 درصد مي‌رسد
در اين مراسم دكتر كامبيز امجدي مديرعامل شركت پخش سهاهلال وابسته به سازمان تداركات پزشكي هلال احمر با بيان اينكه روز سه شنبه 29 دي ماه مركز توزيع داروي هلال احمر در استان گيلان و سه مركز ديگر در بهمن ماه در استان‌هاي خراسان رضوي، جنوبي و مازندران افتتاح مي‌شود.

به گفته وي، در حال حاضر 88 درصد بازار توزيع دارو در اختيار شش شركت با سابقه پخش دارو و 12 درصد سهم بازار توزيع نيز در اختيار 20 شركت جديد است. با افتتاح 20 شعبه توزيع داروي هلال احمر در كل كشور كه ظرف يك سال آينده محقق خواهد شد سهم شركت پخش سهاهلال در توزيع داروهاي پرمصرف و حياتي به 15 تا 20 درصد خواهد رسيد.

دكتر امجدي با اشاره به فعاليت 36 دراوخانه تحت پوشش هلال احمر در سراسر كشور گفت: هدف از تاسيس مراكز توزيع دارو جلوگيري از مراجعه مردم به تهران جهت انواع داروها و به خصوص داروهاي خاص و يارانه‌اي است و تلاش مي‌شود كه مردم در هر نقطه‌اي از كشور داروهاي مورد نياز را از داروخانه‌هاي محل سكونت خود شامل داروخانه‌هاي هلال احمر و مراكز مورد تاييد وزارت بهداشت و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهيه كنند.

دكتر امجدي مشاركت با سازمان‌هاي مردم نهاد و بخش خصوصي در زمينه‌هاي مختلف و همچنين ايجاد مراكز توزيع دارو و تجهيزات پزشكي را از اهداف هلال احمر عنوان كرد و گفت: تمام افراد واجد شرايط كه مايل به همكاري با هلال احمر و شركت پخش سها هلال ‌باشند مي‌توانند از قابليت‌هاي موجود و امكانات ايجاد شده براي سرمايه‌گذاري در اين بخش استفاده كنند.

وي با اشاره به هدفمند شدن يارانه‌ها و تاثير آن در بحث دارو، گفت: هدفمند شدن يارانه‌ها شامل داروهاي يارانه‌اي نمي‌شود و مردم در اين خصوص هيچ گونه دغدغه‌اي نداشته باشند. البته داروهاي غيريارانه‌اي متاثر از هدفمند شدن يارانه‌ها خواهند بود و اين نوع داروها همچون ساير كالاها از هدفمند شدن يارانه‌ها از جمله تعيين قيمت تاثير خواهند پذيرفت كه قطعا دولت براي تبعات احتمالي اين موضوع تدابير لازم را اتخاذ خواهد كرد.

گفتني است؛ صبح امروز نخستين مركز توزيع دارو و تجهيزات پزشكي شركت پخش سها هلال وابسته به سازمان تداركات پزشكي هلال احمر در استان قم با حضور جمعي از مسئولان استان به بهره برداري رسيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.85469s, 19q