تشكيل گروه ويژه پزشكي براي بررسي اثر آلودگي هوا بر سقط جنين

۱۳۸۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۱۸ - کد خبر: 18848
 تشكيل گروه ويژه پزشكي براي بررسي اثر آلودگي هوا بر سقط جنين
وزير بهداشت و درمان از تشكيل جلسه ويژه اين وزارتخانه با سازمان محيط‌زيست بر سر مباحث زيست‌محيطي و سلامت كشور خبر داد و گفت: بر موضوع آلودگي هوا در اين جلسه كه حدود يك هفته آينده برگزار مي‌شود بحث مي‌شود.

مرضيه وحيد دستجردي در گفت‌وگو با ايلنا در رابطه با تاثيرات مضر آلودگي هوا بر سلامت از جمله افزايش سقط جنين در جامعه گفت:‌ تاكنون تحقيقي جامع در مورد ارتباط آلودگي هوا و افزايش سقط جنين در كشور انجام نشده و حتما بايد براي هر اظهارنظري مستندات علمي و قانوني وجود داشته باشد.

وي افزود: بنابراين افرادي كه مي‌گويند سقط جنين بالا رفته بايد موارد سقط در قبل و بعد از آلودگي هوا و همچنين در هنگام هواي پاك را اعلام كنند كه اين مسئله نياز به كار گسترده تحقيقاتي دارد.

وزير بهداشت پيشنهاد داد: بايد يك گروه سلامت متشكل از متخصصان زنان و افرادي كه در زمينه ارتباط آلودگي هوا و بيماري‌ها تخصص دارند تشكيل شود تا در اين زمينه تحقيقات مستند ارائه شود.

دستجردي گفت:‌در عين حال كه مي‌دانيم آلودگي هوا بر سلامتي افراد اثر مضر دارد اما حتما نياز به پژوهش وجود دارد. ما وظيفه خودمان مي‌دانيم بخشي از آزمايشات و اعلام شاخص‌ها را بازگو كنيم اما اقدامات اجرايي براي مبارزه با آلودگي مربوط به ستادي متشكل از وزارتخانه‌هاي مرتبط مانند وزارت صنايع، وزارت نفع و شهرداري است بنابراين بايد اقدام اجرايي توسط وزارتخانه‌هاي صنعتي انجام شود ما نيز كه مسئول سلامتي هستيم مسائل را در اين ارتباط پيگيري خواهيم كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15709s, 18q