دولت وقت بيشتري صرف حوزه سلامت كند

۱۳۸۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۰ - کد خبر: 18857
دولت وقت بيشتري صرف حوزه سلامت كند
حسينعلي شهرياري، در گفت‌وگو باایسنا، عدم پذيرش بيماران داراي دفترچه‌هاي بيمه از سوي برخي بيمارستان‌هاي دولتي را خلاف قانون دانست و تصريح كرد: افرادي كه با اين مشكل مواجه مي‌شوند مي‌توانند به واحدهاي نظارتي وزارت بهداشت مراجعه و اين مساله را از نظر قانوني پيگيري كند تا با متخلفين برخورد شود.

نماينده مردم زاهدان در خانه ملت با بيان اين‌كه بيمارستان‌هاي دولتي مشكلات خاص خود را دارند، افزود: در حال حاضر مطالبات بيمارستان‌هاي دولتي از تامين اجتماعي بالغ بر 280 ميليارد تومان است. به همين دليل بيمارستان‌ها واقعا براي اداره روزمره خود دچار مشكل هستند و واقعا مديران بيمارستان‌ها به سختي واحدهاي درماني را اداره مي‌كنند، ضمن اين‌كه كيفيت خدمات هم به خاطر مشكلات مالي مورد رضايت‌مندي مردم قرار نمي‌گيرد.

وي با بيان اين‌كه مشكل بيمه‌ها هم لاينحل باقي مانده است، گفت: منابع مالي بيمه‌ها دچار مشكل است و تامين اجتماعي هم علاوه بر مشكلات مذكور طلب بسياري از دولت دارد، براساس برخي آمار تامين اجتماعي بين 20 تا 30 هزار ميليارد تومان از دولت طلبكار است و نمي‌تواند در زمان مقرر به بيمارستان‌هاي دولتي پرداخت داشته باشد كه اين مشكل دودش به چشم مردم مي‌رود.

نايب رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس تاكيد كرد: وزير بهداشت و وزير رفاه بايد مشكلات درون بخشي را در دولت حل كنند، نبايد مردم به جهت مشكلات مالي اين وزارتخانه‌ها، در بلاتكليفي و فشار باشند. اگر تامين اجتماعي در منابع با دولت مشكل دارد نبايد اين مشكل را به بيمه‌ها انتقال دهد و براي بيماران مشكل را دوچندان كند، لذا وزراي رفاه و بهداشت بايد اين مشكل را در دولت حل كنند.

شهرياري در خاتمه خاطرنشان كرد: مسايل درمان و حوزه سلامت جزو مسايل جدي جامعه هستند و از آقاي رييس جمهور و وزرا انتظار مي‌رود كه وقت قابل توجه و بيشتري را به مساله سلامت اختصاص دهند و مشكلات حوزه سلامت و درمان را جدي‌تر‌ در جلسات هيات دولت منعكس كنند، زيرا هيچ چيزي به اندازه مشكلات درماني مردم را رنج نمي‌دهد، چون در زمان بروز بيماري، هم بيمار وضعيت روحي و رواني مناسبي ندارد و هم همراهان وي و اين باعث مي‌شود هر روزه در بيمارستان‌هاي دولتي تنش بوجود بيايد و مردم براي درمان دچار مشكل شوند، فشارهاي مالي كه به علت هزينه‌هاي درمان به مردم تحميل مي‌شود گاها باعث متلاشي شدن خيلي از خانواده‌ها مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69006s, 18q