مصرف كره، جان بيماران قلبي را تهديد مي‌كند

۱۳۸۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۰۰ - کد خبر: 18859
مصرف كره، جان بيماران قلبي را تهديد مي‌كند
اين جراح انگليسي هندي تبار تاكيد كرده است كه خودداري از مصرف كره از مرگ هزاران بيمار مبتلا به ناراحتي قلبي جلوگيري مي‌كند.

دكتر شيام كولوكار جراح متخصص بيمارستان قلب وابسته به انجمن بيمارستان‌هاي دانشگاه كالج لندن در اين باره خاطرنشان كرد كه خودداري از مصرف كره و ساير مواد غذايي حاوي مقادير زياد چربي‌هاي اشباع شده مي‌تواند سالانه جان 3500 نفر را از مرگ نجات دهد.

اين جراح متخصص در گفت وگويي با روزنامه اينديپندنت تصريح كرد: منع مصرف كره و جايگزين كردن مواد غذايي سالم به جاي آن مي‌تواند در پيشگيري از بروز بيماري‌هاي قلبي عروقي كه يكي از قاتلان اصلي مردم جهان است، تاثير به سزايي داشته باشد.

وي افزود: اگر مردم كمتر از مواد غذايي حاوي چربي اشباع شده استفاده كنند، كمتر نياز به جراحي قلب پيدا مي‌كنند.

کره فراورده لبني حاصل از شير است كه مانند ديگر محصولات حيواني حاوي چربي اشباع شده است. چربي اشباع، نوعي از چربي است که در دماي اتاق جامد است. متاسفانه اين نوع چربي، سطح کلسترول خون را بالا مي‌برد و موجب بروز انواع و اقسام بيماري‌ها از قبيل بيماري‌هاي قلبي مي‌شود. در جوامعي که چاقي رو به افزايش و فعاليت و تحرك بدني رو به کاهش است، بايد به اين نوع چربي‌ها توجه زياد شود تا جامعه به سوي سلامتي پيش رود.

به گزارش ايسنا، متخصصان تغذيه توصيه مي‌كنند كه روغن زيتون يا روغن هسته انگور را مي‌توانيد به جاي کره در طبخ غذا استفاده کنيد. هر دوي اين روغن‌ها براي سلامتي بسيار مفيد هستند. هيچ کدام از اين روغن‌ها، داراي چربي‌هاي اشباع شده يا چربي‌هاي ترانس نيستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14827s, 18q