گسترش کلاس‌هاي کمردرد در کارخانه‌ها و ادارات از بسياري هزينه‌هاي اضافي جلوگيري مي‌کند

۱۳۸۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 18870
گسترش کلاس‌هاي کمردرد در کارخانه‌ها و ادارات از بسياري هزينه‌هاي اضافي جلوگيري مي‌کند
دکتر احمد رضا جمشيدي، فوق تخصص روماتولوژي در گفت‌وگو با ایسنا افزود: کلاس کمردرد يک دوره آموزشي چند روزه است که در مرکز روماتيسم ايران داير است و معمولا سه هفته به طول مي‌انجامد.

وي با بيان اينکه افراد بايد توسط پزشک به اين کلاس معرفي شوند، گفت: در اين کلاس‌ها آموزش‌هاي لازم براي جلوگيري از عود کمردرد به همراه برخي حرکات ورزشي به افرادي که به نوعي کمردرد داشته‌اند، صورت مي گيرد و هم اکنون تقريبا ثابت شده که روش آموزشي در مدرسه کمردرد مي‌تواند به مقدار زيادي از عود کمردرد جلوگيري کرده و حس رضايت از زندگي را در افراد بالا ببرد.

اين استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران با بيان اينکه کار در اين کلاس‌ها به صورت تيمي انجام مي‌شود ادامه داد: يک روانپزشک يا روانشناس در مورد مسايل رواني کمردرد يک روماتولوژيست در خصوص مسايل آسيب شناسي بيماري و علت ايجاد آن صحبت مي کند و يک فيزيوتراپ نيز روش‌هاي صحيح زندگي و حرکات ورزشي تقويت کننده عضلات کمر و نحوه استفاده از اين حرکات براي جلوگيري از عود کمردرد را آموزش مي دهد.

عضو هيات مديره انجمن روماتولوژي با بيان اينکه به علت هزينه‌هاي زيادي که کمردرد به جوامع تحميل مي کند، بسياري از کشورهاي دنيا به فکر برگزاري کلاس‌هاي آموزشي براي مردم به خصوص افرادي که در محيط کار زندگي مي کنند، افتادند؛ گفت: هر ساله هزينه هاي زيادي از نظر درمان کمردرد، عمل جراحي کمردردهاي ديسکي و مرخصي هاي کاري کارمندان و کارگران به علت کمردرد به جوامع تحميل مي شود.

اين فوق تخصص روماتولوژي در انتها توصيه کرد: گسترش کلاس‌هاي کمردرد به خصوص در کارخانجات و اداره ها مي‌تواند از بسياري درد و رنج ها و هزينه هاي اضافي جلوگيري کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.59023s, 18q