تهرانی ها تست ریه شدند

۱۳۸۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۱ - کد خبر: 18886
تهرانی ها تست ریه شدند
مهندس حمیدرضا بتو معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با اعلام این خبر گفت: این برنامه روز سه شنبه همزمان با روز هوای پاک در خانه سلامت همکار شهرداری منطقه یک با همکاری اداره سلامت برگزار شد و شهروندان با حضور پزشک متخصص و دستگاه اسپرومتری مورد معاینه قرار گرفتند و در صورت وجود بیماری به مراکز مربوطه برای ادامه درمان معرفی شدند.

به گفته بتو تهران دارای شرایط ویژه جغرافیایی، فصلی و آب و هوایی است اما آنچه که اهمیت دارد این است که آلودگی در همین محیط تولید می شود و سالمندان و کودکان بیش از دیگران در معرض مشکلات تنفسی و قلبی قرار می گیرند که انجام معاینات و تست های تنفسی می تواند وضعیت فعلی آنها را مشخص و راهکارهای لازم را برای پیشگیری از این بیماریها ارائه دهد.

وی همایش کوه پیمایی را از دیگر برنامه های روز هوای پاک اعلام کرد و گفت: در این روز بیش از 600 نفر از اعضای کانونهای جهاندیدگان و مادر و کودک از نواحی دهگانه و خانه های سلامت در کوه پیمایی ارتفاعات توچال شرکت کردند و مورد چکابهای سلامتی از جمله فشار خون، تست قند، مشاوره، تغذیه و... قرار گرفتند.

بتو در رابطه با اقدامات سلامتی در منطقه گفت: محلات منطقه به بلوکهای سلامتی به ظرفیت دو هزار نفر تقسیم شده اند و 100 مربی سلامت در حال آموزش، اطلاع رسانی، چکاب سلامتی در بلوکها هستند و بر وضعیت سلامتی شهروندان و رعایت مسائل زیست محیطی در محلات نظارت می کنند.

وی همچنین گفت: طبق شاخصهای اداره کل سلامت پیش بینی شده بود امسال 15 خانه سلامت در منطقه راه اندازی شود و در حال حاضر 18 خانه سلامت در حال فعالیت است که در بعضی نواحی هر محله خانه سلامت دارد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تقدیر از خادمین سلامت مساجد را از دیگر برنامه های اجرا شده در این روز دانست و گفت: خادمین سلامت به دلیل فعالیتهای انجام شده در جهت ارتقاء سطح سلامت مساجد طی مراسمی تقدیر شدند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
عباس
سلام
من برونشیت مزمن دارم وخیلی از بیماریم نگرانم میشه راهنمایی فرمایید ممنون میشم
0.23085s, 19q