پرداخت سه ميليارد تومان كمك هزينه درماني و دارويي به بيماران سرطاني

۱۳۸۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۱ - کد خبر: 18887
پرداخت سه ميليارد تومان كمك هزينه درماني و دارويي به بيماران سرطاني
دكتر محمد رضا رزاقي در حاشيه اعلام دستاوردهاي پيوند كبد با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران در خصوص بدهي بيمه‌ها به بيمارستان‌ها گفت: بحث پرداخت بيمه‌اي به بيمارستان‌ها چالش تازه‌اي نيست و سالهاست بيمه‌ها براي خود در تاخير پرداخت، تفسيرهايي دارند. از طرف ديگر، واحدهاي آموزشي درماني، خواستار مطالبات عقب مانده خود از بيمه‌ها هستند.

وي افزود: اما خوشحاليم عليرغم اين تاخيرها، هيچ واحدي از پذيرش بيمار خودداري نكرده است و اساتيد و پرسنل خدوم عاشقانه و صادقانه خدمات خود را در واحدهاي تابعه اين دانشگاه به همه بيماران ارائه مي‌كنند البته از همكاران خود در سازمان‌هاي بيمه‌گر و كميسيون بهداشت و درمان مجلس خواستاريم تا تدابيري براي به موقع پرداخت شدن اين مطالبات انجام دهند و وقفه‌اي در ارائه خدمات به وجود نيايد.

وي در خصوص كمك هزينه تامين داروي بيماران سرطاني گفت: از ابتداي سال دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، سه ميليارد تومان كمك هزينه به بيماران سرطاني در تهيه دارو و درمان پرداخت كرده است.

رزاقي در خصوص طرح توسعه بيمارستان مفيد نيز گفت: با هماهنگي به عمل آمده با معاونت پشتيباني اين دانشگاه قول داده‌ايم كه تا پايان سال بحث توسعه بيمارستان مفيد به پايان برسد. البته شايد با زودتر به اتمام رسيدن اين پروژه آن را به عنوان پروژه‌هاي دهه فجر نيز معرفي كنيم.

وي در خصوص ايجاد رشته‌هاي جديد نيز گفت: حدود 90 رشته در مقطع PhD در شوراي گسترش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي در انتظار تاييد است. همچنين مجوز تاسيس دانشكده طب سنتي گرفته شده كه در حال تدوين برنامه آموزشي، سه رشته داروسازي سنتي، طب سنتي و اخلاق پزشكي هستيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16719s, 18q