همايش «اصلاح الگوي مصرف دارو» در دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه برگزار شد

۱۳۸۸/۱۱/۰۱ - ۱۱:۴۱ - کد خبر: 18898
همايش «اصلاح الگوي مصرف دارو» در دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه برگزار شد
دکتر رضا تحويليان معاون دارو و غذاي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه در اين همايش اظهار داشت: دارو يک شمشير دو لبه است که بايد تنها در راستاي بهره‌برداري از محاسن آن استفاده شود.

وي تصريح کرد: تمامي داروها از جمله داروي هاي گياهي نيز داراي عوارض جانبي هستند و گاها ديده مي‌شود که عوارض جانبي مصرف غيرمجاز يک دارو فرد را تا آخر عمر دچار مشکلات اساسي مي‌کند و هزينه‌هاي زيادي جهت درمان عوارض جانبي دارو بايد صرف شود. بنابراين مصرف نظام مند دارو بايد در اولويت قرار گيرد.

وي ساخت کتابخانه براي مدارس، توزيع 30 هزار جلد کتاب در خصوص مصرف دارو در ميان دانش آموزان، تهيه انيميشن و در نهايت کمک گرفتن از مربيان بهداشت مدارس را از جمله اقدامات معاونت غذا و دارو جهت ترويج صحيح مصرف دارو در ميان کودکان عنوان کرد.

به گفته وي، مربيان بهداشت مدارس اذعان دارند که گفته‌هاي آنان در خصوص مصرف صحيح دارو در ذهن کودک حک مي‌شود و آنها در زمان بزرگسالي راهنماي ديگران شده و خود نيز به صورت خودکار تمامي اصول صحيح مصرف دارو را رعايت مي‌کنند.

تحويليان در پايان گفت: کودکان مهمترين قشر در جامعه هستند که جهت آموزش فرهنگ مصرف صحيح دارو بايد براي روي آنها سرمايه‌گذاري شود، زيرا مي توان آنها را به شکلي که به صلاحشان است پرورش داد و هدف اين همايش نيز افزايش سطح آگاهي افراد جامعه براي مبارزه با مصرف غير مجاز دارو است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.87815s, 19q