ادامه بدهي بيمه‌ها، فعاليت بيمارستان‌ها را مشكل‌ كرده است

۱۳۸۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 18935
ادامه بدهي بيمه‌ها، فعاليت بيمارستان‌ها را مشكل‌ كرده است
دكتر حسن امامي رضوي در گفت وگو با ايسنا با بيان اين مطلب گفت: بيمارستان‌ها نمي‌توانند به دليل بدهي بيمه‌ها از پذيرش بيماران خودداري كنند. اما در مجموع به دليل تاخير در پرداخت‌ها از سوي بيمه‌ها، بيمارستان‌هاي دولتي با مشكل روبرو هستند.

وي با اشاره به آخرين گزارش‌ها در مورد بدهي‌ سازمان‌هاي بيمه‌گر به بيمارستان‌هاي دولتي گفت: بدهي سازمان تامين اجتماعي به بيمارستان‌ها حدود 300 ميليارد تومان و بدهي سازمان بيمه خدمات درماني حدود 200 ميليارد تومان است كه لازم است سازمان‌هاي بيمه‌گر در رابطه با پرداخت مطالبات بيمارستان‌ها هرچه سريعتر اقدامات لازم را انجام دهند.

دكتر امامي رضوي با تاكيد بر آن كه در صورت ادامه روند بدهي بيمه‌ها به بيمارستان‌ها، بي‌ترديد بيمارستان‌هاي دولتي براي ادامه فعاليت خود با مشكل روبرو مي‌شوند، گفت: اين در حالي است كه طبق قانون بودجه 88 سازمان‌هاي بيمه‌گر موظفند دو هفته پس از ارسال صورتحساب‌ها، 60 درصد هزينه‌ها را پرداخت كنند اما متاسفانه سازمان تامين اجتماعي و سازمان بيمه خدمات درماني تاكنون به اين مصوبه قانوني عمل نكرده‌اند.

وي گفت: بي‌ترديد زماني كه بيمارستان‌ها به موقع اعتبارات خود را دريافت نكنند، قادر به ارائه خدمات نخواهند بود اما تاكنون موردي مبني بر عدم پذيرش بيمارستان‌ها به دليل بدهي بيمه‌ها گزارش نشده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.87339s, 19q