ابداع روشي 15 دقيقه‌اي و اعجاب آور براي درمان چاقي و ديابت

۱۳۸۸/۱۱/۰۵ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 18966
ابداع روشي 15 دقيقه‌اي و اعجاب آور براي درمان چاقي و ديابت
در يك اقدام متحول كننده و شگفت انگيز در عرصه مراقبت‌هاي بهداشتي در شرايطي كه هر روز به جمعيت بيماران ديابتي در جهان افزوده مي‌شود، دانشمندان مدعي ابداع روش درماني 15 دقيقه‌اي و بدون جراحي شده‌اند كه به ميزان قابل ملاحظه‌اي وزن را كاهش مي‌دهد و عوارض ناشي از بروز بيماري ديابت را بهبود مي‌بخشد. اين درمان استثنايي جايگزيني ارزان و بي‌خطر براي جراحي است و شامل وسيله‌اي موسوم به «اندو بارير» مي‌باشد.

اين وسيله در واقع يك جلد پلاستيكي است كه به درون روده بيمار تزيق مي‌شود تا از جذب غذا در درون بدن بيمار جلوگيري كند. اين وسيله ساخت يك شركت تحقيقات پزشكي در آمريكاست و از طريق دهان و با استفاده از ابزاري به نام اندوسكوپ در هنگامي كه بيمار بيدار است به درون بدن فرستاده مي‌شود.

محققان مركز پزشكي كاروليناس در كاروليناي شمالي در اين باره مي‌گويند: جراحي چاقي به دليل وزن زياد بيمار و بيهوشي مي‌تواند بسيار خطرناك باشد به همين خاطر دستيابي به روشي كه نياز به جراحي نداشته باشد بسيار حائز اهميت است.

اندوبارير مدت 18 ماه تحت آزمايش قرار گرفت و به گفته متخصصان، درماني بسيار مناسب براي اكثر بيماران است. هم چنين هزينه استفاه از اين وسيله نصف هزينه ساده‌ترين جراحي‌هاي چاقي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.87401s, 18q