احتمال بروزموج بعدي آنفلوآنزاي «آ» در اوايل بهار

۱۳۸۸/۱۱/۰۶ - ۱۱:۱۵ - کد خبر: 18976
احتمال بروزموج بعدي آنفلوآنزاي «آ» در اوايل بهار
دكتر مرضيه وحيد دستجردي در حاشيه مراسم تقدير از فعالان آنفلوآنزاي «آ» در حج 88، با اشاره به كنترل آنفلوآنزاي نوع «آ» در كشور، گفت: هرچند كه در اروپاي شرقي، شمال آفريقا و آسياي جنوب شرقي هنوز موارد زيادي در آنفلوآنزا «آ» وجود دارد اما موارد جديدي از اين بيماري در ايران گزارش نشده است.

وزير بهداشت به زلزله اخير فيروزكوه اشاره كرد و گفت:‌ از آنجا كه ايران كشوري زلزله خيز بوده و در گروه ده كشور اول دنيا از نظر حوادث و بلاياي طبيعي قرار دارد، همواره بايد همه دستگاه‌ها در حالت آماده باشند. بنابراين به مردم توصيه مي‌شود هشدارهاي رسانه‌هاي جمعي و به ويژه هشدارهاي وزارت بهداشت را جدي بگيرند.

وي با بيان اين كه در جهت ارايه خدمات مناسب در مواقع لزوم، وزارت بهداشت نيز مراكز بهداشتي درماني خود را كاملا آماده نگاه مي‌دارد، با اشاره به فرسودگي برخي بيمارستان‌هاي دولتي، گفت: ممكن است درصدي از بيمارستان‌هاي وزارت بهداشت در مقابل زلزله مقاوم نباشند. در اين زمينه نيز دولت براي مقاوم سازي بيمارستان‌ها دستورات جدي را صادر كرده است. علاوه بر آن بايد بيمارستان‌هايي به صورت صحرايي در اطراف مناطق زلزله خيز داشته باشيم تا در صورت نياز برپا شوند.

وزير بهداشت ادامه داد: به لحاظ مراجعه بيمارهاي اورژانسي، بيمارستان‌هاي وزارت بهداشت هميشه در آماده باش كامل هستند. اما به منظور مقابله با بحران‌ها همه دستگاه‌ها بايد همكاري خوبي با ستاد مبارزه با بحران داشته باشند كه اين امر نيز در مانورهايي بررسي مي‌شود؛ به طوري كه به دنبال زلزله خفيف تهران، مانور «كرامت» برگزار شد.

دكتر دستجردي گفت: با توجه به اينكه حوادث و بلايا خبر نمي‌كنند و هنوز علم آنقدر پيشرفت نكرده كه وقوع حوادث و بلايا پيشگويي شود، لازم است بدون ايجاد نگراني در مردم، آمادگي‌هاي لازم همواره وجود داشته باشد.

وزير بهداشت در ادامه در رابطه با بودجه 89 حوزه سلامت، گفت: بودجه حوزه سلامت در سال 89 حدود 30 درصد افزايش داشته است كه بيشتر آن به بخش‌هاي دانشجويي و مسائل مربوط به سلامت و درمان اختصاص مي‌يابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.38102s, 18q