حضور نماينده‌ پرستاران در تركيب هيات امناي بيمارستان‌ها الزامي است

۱۳۸۸/۱۱/۰۶ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 18979
حضور نماينده‌ پرستاران در تركيب هيات امناي بيمارستان‌ها الزامي است
دكتر مسعود پزشكيان در همايش «نظام پرستاري ارتقاي بصيرت حرفه‌اي» با بيان اين كه مشاركت در اداره امور يك اصل پذيرفته شده علمي است، گفت: همه افراد سلامت بايد از سياستگذاري، احقاق حقوق خود و حتي در مديريت، مشاركت داشته باشند.

وزير اسبق بهداشت با اعتقاد به اين كه اگر چنين رفتار نشود، قطعا در مديريت با شكست مواجه خواهيم شد، گفت: در دولت هشتم تلاش شد تا ميزان حقوق و دستمزد پرستاران دو برابر و اضافه كاري كاهش يابد، همچنين چندين ماده و بند ويژه پرستاران در دولت و مجلس به تصويب رسيد.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با بيان اين كه حداكثر تلاش ما در اين دوره دفاع از حقوق پرستاران به همراه حفظ ساختار علمي آنان بود، افزود: به عنوان مثال تلاش شد با ارائه مستنداتي از سازمان بهداشت جهاني، فعاليت‌هاي علمي پرستاري در كشور پياده شود تا با پشتوانه علمي قابل دفاع باشد.

پزشكيان با بيان اين كه با وعده و وعيد كار به جايي نمي‌رسد و بايد كاري ماندگار و پايدار انجام داد، گفت: هم اكنون اضافه كار عده‌اي از پرستاران دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور پرداخت نشده است، بنابراين با تصويب يك بند بدون وجود التزام عملي مشكلي حل نخواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.0434s, 18q