تزريق ژل‌هاي دائمي توسط متخصص هم خطرناک است

۱۳۸۸/۱۱/۰۶ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 18980
تزريق ژل‌هاي دائمي توسط متخصص هم خطرناک است
دکتر محمد حسن آموزگار، فوق تخصص جراحي‌هاي پلاستيک و ترميمي در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، در خصوص استفاده از ژل‌هاي دائمي گفت: ژل‌هاي دائمي که با مارک‌ها و اسامي مختلفي همراه است به هيچ وجه به بيماران توصيه نمي‌شود؛ چرا که به دنبال تزريق اين ژل‌ها از يک ماه تا 10 سال بعد ممکن است واکنش‌هايي در بدن فرد صورت گيرد که به دنبال آن عوارض خطرناک و جبران ناپذيري در فرد رخ دهد.

وي درباره ژل‌هاي موقت افزود: اين ژل‌ها مي‌تواند خوب باشند در صورتي که مورد تاييد سازمان FDA بوده و بي‌ضرر بودن آنها اثبات شده باشد. البته اين ژل‌ها طي شش ماه تا يک سال بعد جذب پوست شده و ميزان تزريق آنها در اندازه‌هاي کم و محدود است.

آموزگار در پايان به متقاضيان استفاده از اين ژل‌ها توصيه كرد: بهتر است هنگام تزريق ژل‌ها حتي تحت نظر متخصص، نام ژل و نوع موقت يا دائم بودن آن را جويا شده و از بي ضرر بودن و تاييد آن توسط سازمان FDA اطمينان حاصل کنند؛ چرا که ژل‌هاي دائمي از جمله ژل تزريقي پاژ از جمله ژل‌هايي هستند که براي بدن انسان بسيار خطرناک بوده، همچنين اگر با اولين تزريق علامتي بروز نکند ممکن است با تزريق بعد حتي اگر ژل استاندارد و موقت باشد، علائم و واکنش‌هاي صورت گرفته در بدن ظاهر شود. همچنين پذيرفتن استانداردها در زيبايي، اندازه‌گيري‌هاي پزشک و پذيرفتن اين قواعد توسط بيمار ضروري است و با اصرارهاي مکرر بر نحوه تزريق و اندازه گيري آن در نتيجه تزريق تغيير ايجاد نکنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.28676s, 19q