پیوند زانوی مصنوعی به یک گربه برای اولین بار در جهان

۱۳۸۸/۱۱/۰۷ - ۱۰:۵۴ - کد خبر: 18992
پیوند زانوی مصنوعی به یک گربه برای اولین بار در جهان
این گربه هشت ساله که حیوان خانگی یک خانواده انگلیسی به حساب می آید در اثر تصادف با خودرو دچار آسیب دیدگی شدید شد به شکلی که یکی از پاهایش از هشت جا شکسته و زانوی پای دیگرش به کلی از جا در رفته و از بین رفت. از این رو به تقاضای صاحبان میسی برای اولین بار در جهان زانوی مصنوعی برای این گربه خانگی ساخته شد.

این زانو با کمک شبکه ای کلاژنی از بدن خوک که بقایای استخوان زانوی میسی در اتصالات آن قرار گرفت به وجود آمد. پس از قرارگیری ذرات استخوان بر روی شبکه به تدریج استخوان و نسوج مرتبط با آن ترمیم یافته و شکل گرفتند. جراحی پیوند زانوی جدید توسط متخصصان مرکز پیوند OrthoFitz انجام گرفت.

به گفته متخصصان این مرکز، زانوی مصنوعی از دو بخش متصل به هم با مکانیزم مفصلی تشکیل شده که به این شکل نیاز به رباط زانو از بین رفته و زانوی مصنوعی هرگز دچار دررفتگی نخواهد شد. کاشت زانوی جدید بر اساس اسکنهای انجام گرفته از زانوی گربه و دامنه حرکات اتصالات زانو انجام گرفت. در ساخت زانوی مصنوعی از فولادی که در لایه ای از استخوانهای ساق و ران پای گربه قرار گرفته اند نیز استفاده شده است.

بر اساس گزارش تلگراف، این جراحی دو ساعت و نیم به طول انجامید که به گفته متخصصان سخت ترین بخش آن کوچک ساختن اندام کاشتنی و هماهنگ کردن آن با حرکاتی بوده است که به گربه امکان راه رفتن و دویدن را می داد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.12702s, 18q