بسياري ازبيماران درانتظارپيوندريه طي دوماه اخيرجان باختند

۱۳۸۸/۱۱/۰۷ - ۱۱:۳۴ - کد خبر: 19006
بسياري ازبيماران درانتظارپيوندريه طي دوماه اخيرجان باختند
دكتر نجفي زاده در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به بخش فيلم‌ها و سريال‌هاي تلويزيوني كه به شوخي، طنز و يا حتي جدي با مضمون برگشت بيماران مرگ مغزي ساخته مي‌شود، اظهار كرد: بيماران كانديداي پيوند ريه، ‌خانواده بيماران مرگ مغزي كه اعضاي عزيزانشان را اهدا كرده‌اند و در نهايت خدا از اين اقدام نادرست نخواهد گذشت.

وي با بيان اينكه از ابتداي شروع پيوند در مركز آموزشي درماني بيمارستان مسيح دانشوري وابسته به دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تاكنون 34 پيوند ريه و يك پيوند توام قلب و ريه به انجام رسيده است، گفت: نتيجه مطالعات نشان داده است كه ميزان رضايت خانواده‌هايي با بيماران مرگ مغزي 29 درصد است كه اين بدان معناست كه هنوز 71 درصد خانواده‌ها تمايلي به اهدا عضو عزيزانشان ندارند.

مسئول واحد فراهم آوري پيوند بيمارستان مسيح دانشوري با بيان اينكه بيماران پيوندي از بيماران پرخطر براي ابتلا به آنفلوآنزاي نوع آ به شمار مي‌آيند، گفت: از اين رو واكسيناسيون اين بيماران در اين بيمارستان آغاز شده است. اين در حالي است كه يكي از بيماران پيوند ريه به علت ابتلا به آنفلوآنزاي نوع آ به گرفتاري شديد تنفسي مبتلا و ناگزير شدند كه به صورت مداوم به اكسيژن وصل شوند. هرچند ريه‌هاي پيوندي اين بيمار خسارات زيادي ديد اما حال بيمار رو به بهبود است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.11901s, 18q