اختصاص 82 درصد بودجه 89 وزارتخانه به حوزه سلامت

۱۳۸۸/۱۱/۰۸ - ۱۱:۲۲ - کد خبر: 19014
اختصاص 82 درصد بودجه 89 وزارتخانه به حوزه سلامت
دكتر مرضيه وحيد دستجردي در اجلاس معاونين بهداشت و درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، بهبود وضعيت اورژانس بيمارستاني و گسترش برنامه پزشك خانواده را دو اولويت اصلي نظام سلامت در چهار سال آينده عنوان كرد.

دكتر دستجردي ادامه داد: رضايتمندي مردم، از اهداف ويژه وزارت بهداشت است و معاونين بهداشت و درمان دانشگاه‌ها بايد در اين زمينه اهتمام كامل داشته و با وجود مشكلات در خدمت سلامت مردم باشند و براي منشور حقوق بيمار و جلب رضايت مردم اقدامات اساسي انجام دهند.

دكتر وحيد دستجردي با اشاره به اهميت ايده‌هاي نو و خلاقيت به جاي روش‌هاي سنتي براي حل مشكلات گفت: در چند سال گذشته منابع فيزيكي مانند تعداد تخت‌ها، خانه‌هاي بهداشت و فضاهاي خدماتي ديگر چند برابر شده است و لازم است در كنار توسعه فيزيكي براي ارتقاء كيفيت خدمات هم تلاش كنيم.

وي با اشاره به اين كه بهبود خدمات «اورژانس بيمارستاني» و گسترش برنامه «پزشك خانواده» دو وظيفه و اولويت اصلي نظام سلامت در چهارسال آينده است، گفت: در چهارسال گذشته در زمينه سلامت روان اقداماتي انجام شده كه تخصيص 10 درصد از تخت‌هاي بيمارستاني به بخش روانپزشكي جزء برنامه‌هايي است كه بايد پيگيري شود.

دكتر دستجردي افزود: با اين وجود اورژانس‌هاي روانپزشكي و درمان معتادان به خصوص معتادان به مواد مخدر جديد از نيازهاي كنوني كشور محسوب مي‌شود.

شايان ذكر است، در اين اجلاس كه به مدت دو روز با هدف آشنايي معاونين بهداشت و درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور با اولويت برنامه‌هاي سلامت و بسته‌هاي خدمت سلامت برگزار شد، دكتر امامي رضوي معاون سلامت نيز با اشاره به رتبه‌بندي دانشگاه‌ها در حوزه سلامت بر نظام پايش و ارزشيابي، سامانه ارتباط مديران و ارتباط مردمي، اعتباربخشي و استقرار آن، پزشك خانواده در شهرها و برنامه عملياتي مبتني بر برنامه پنجم توسعه تاكيد كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.27454s, 18q