ماسک براي جلوگيري از آلاينده آزبست کارايي ندارد

۱۳۸۸/۱۱/۰۸ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 19015
ماسک براي جلوگيري از آلاينده آزبست کارايي ندارد
رئيس پليس راهور تهران بزرگ در گفت وگو با سبزپرس افزود؛ يک ماسک استاندارد براي آلاينده هايي مانند بنزن کارايي ندارد و آلودگي از آنها عبور مي کند.

هاشمي در پاسخ به اين سوال که آيا ماموران پليس در ديگر کشورهاي جهان نيز با اين حجم از مشکلات جدي تنفسي درگير هستند يا خير، گفت؛ در دنيا هم پليس از ماسک استفاده نمي کند بلکه در کشورهاي ديگر، آلودگي هوا را کاهش مي دهند و اساساً از آن جلوگيري مي کنند تا اينکه هم نيروهاي پليس و هم ديگر شهروندان دچار مشکل نشوند.

او با اشاره به مشکل آلودگي هواي تهران، در مورد ديگر نقاط دنيا گفت؛ در کشورهاي ديگر آزبست را حذف کرده اند، آلاينده هاي خروجي از اگزوز را کنترل کرده اند، مصرف سوخت در خودروها را کاهش داده اند و کيفيت سوخت را بالا برده اند در حالي که در حال حاضر ميزان گوگرد بنزين مصرفي در ايران 1000 PPM است. با اين اقدامات هم براي شهروندان و هم براي ماموران پليس هواي سالم تري فراهم کرده اند.

هاشمي با انتقاد از سياست هاي وزارت صنايع در اين باره گفت؛ اين مشکل از آنجا ناشي مي شود که با وجود ممنوع بودن واردات آزبست از 10 سال پيش، فقط امسال 700 هزار تن آزبست به ايران وارد شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64027s, 18q