رضايت نماينده ارشد سازمان جهاني بهداشت از عملكرد شهرداري تهران‌ در حوزه سلامت

۱۳۸۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۳ - کد خبر: 19084
رضايت نماينده ارشد سازمان جهاني بهداشت از عملكرد شهرداري تهران‌ در حوزه سلامت
به گزارش روابط عمومي معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، در اين نشست سيدمحمدهادي ايازي معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران گزارشي از اقدامات انجام گرفته در حوزه سلامت شهري ارائه داد.

وي در اين گزارش به اقدامات و پيشرفت‌هاي شهرداري تهران در حوزه سنجش عدالت در سلامت شهر اشاره كرد و گفت: به‌رغم اينكه وزارت بهداشت متولي اصلي اين امر است اما مداخلات ما در اين زمينه بر مبناي نتايجي است كه از طرح سنجش عدالت در سلامت شهري استخراج شده و در جهت ارتقاي وضعيت عادلانه سلامت در شهر است.

ايازي به نماينده ارشد سازمان بهداشت جهاني اعلام كرد: شهرداري تهران تلاش مي‌كند فاصله قطب بندي شمال و جنوب كم شود به همين منظور تاكنون 294 خانه سلامت در تهران راه‌اندازي شده است.

وي بر لزوم توجه به موضوع سلامت جسم و روان ساكنين شهر تهران تاكيد كرد و ادامه داد: راه‌اندازي مراكز فرآموز و پيش‌بيني 374 سراي محله در 374 محله شهر تهران از ديگر اقداماتي است كه شهرداري در اين حوزه انجام مي‌دهد تا مردم از فضاهاي ايجاد شده به‌منظور ارتقاي سطح سلامت و بهداشت خود استفاده كنند.

در ادامه نماينده ارشد سازمان جهاني بهداشت سؤالي مبني بر اينكه آيا اقدامات شهرداري بر گرفته از توصيه هايWHO به جمهوري اسلامي است يا خير مطرح كرد كه دكتر ايازي در پاسخ به اين سؤال تعامل بين كشورها با سازمان‌هاي بين‌المللي را مفيد دانست و ادامه داد: ما براساس احساس نياز در تهران اين اقدامات را انجام داده و توسعه خواهيم داد. همچنين اتاق فكرهايي متشكل از صاحب‌نظران و متخصصين امر سلامت ايجاد كرده‌ايم تا به‌دنبال راهكارهايي براي ارتقاي بيشتر سلامت شهر باشيم.

خانم سانتا ماريا عنوان كرد: سازمان جهاني بهداشت به شهرداري‌ها توصيه مي‌كند در حوزه سلامت شهري از تجربيات يكديگر استفاده كنند ولي با ارزيابي عملكرد شهرداري در اين حوزه به اين نتيجه رسيده كه بهتر است جمهوري اسلامي ايران تجربيات كسب شده خود در اين زمينه را در اختيار كشورهاي ديگر قرار دهد.

نماينده ارشد سازمان جهاني بهداشت گفت: در ارزشيابي و سنجش سلامت در تهران اقدامات شهرداري تهران مثبت ارزيابي شده است و نكته حائز اهميت اين است كه شهرداري تهران در يك اقدام مبتكرانه با استفاده از اطلاعاتي كه در دسترس دارد اقدامات خود را ادامه دهد و برنامه‌ريزي براي بهداشت و سلامت مردم داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.52523s, 18q