خانواده بيماران روان در پرداخت هزينه‌هاي درمان مشكل دارند

۱۳۸۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۹ - کد خبر: 19089
خانواده بيماران روان در پرداخت هزينه‌هاي درمان مشكل دارند
دكتر كريم بيت‌سياح در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: بيماري‌ها و اختلالات رواني به دو دسته حاد و مزمن تقسيم بندي مي‌شود. اگر كمتر از 2 سال از زمان ابتلاي فرد به بيماري رواني گذشته باشد، بيماري رواني او حاد است و اگر در اين زمان به پزشك مراجعه شود بيماري قابل درمان است.

وي افزود: فردي كه بيش از 2 سال از ابتلاي او به بيماري رواني گذشته و سابقه بستري در بيمارستان را نيز داشته باشد، مبتلا به بيماري مزمن است كه درمان اين بيماري نيز دشوارتر خواهد بود.

بيت‌سياح تصريح كرد: بسياري از خانواده‌ها بيماري رواني را مايه آبروريزي مي‌دانند و معمولا ديده مي‌شود كه اختلالات رواني را تا زمان مزمن شدن و مشكل‌ساز شدن بيماري پنهان مي‌كنند در صورتي كه اگر در زمينه بيماري‌هاي رواني در جامعه فرهنگ سازي و از بيماران رواني انگ‌زدايي شود، درمان بيماران رواني آسان‌تر مي‌شود.

رييس بيمارستان سلامت اهواز بيان كرد: با توجه به اين‌كه بسياري از افراد مبتلا به بيماري‌هاي رواني از قشر كم‌درآمد و فقير جامعه هستند، در پرداخت هزينه‌هاي درمان با مشكل مواجه هستند.

وي تاكيد كرد: هم اكنون بيماري در بيمارستان سلامت اهواز وجود دارد كه 12 سال است در اين بيمارستان تحت مراقبت است و در اين شرايط كه بيماران رواني نيازمند مراقبت طولاني مدت هستند، بيمه‌ها نمي‌توانند به طور كامل اين بيماران را پوشش دهند.

بيت‌سياح گفت: روال كار در بيمارستان سلامت اهواز اين گونه است كه بيمه تامين اجتماعي بيماران رواني را از زمان بستري شدن به صورت بيمار مزمن تلقي مي‌كند. بيمه خدمات درماني نيز 2 ماه نخست بستري را به صورت حاد و چهار ماه نيز به صورت مزمن، بيمار را تحت پوشش قرار مي‌دهد و پس از آن بيمار بايد به صورت آزاد درمان شود.

وي افزود: 200 تخت ويژه بيماران رواني در بيمارستان سلامت اهواز وجود دارد كه همه تخت‌ها فعال هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.86144s, 18q