تشخيص سرطان پروستات، عامل افزايش خودكشي و حمله قلبي در مردان

۱۳۸۸/۱۱/۱۷ - ۱۲:۰۳ - کد خبر: 19099
تشخيص سرطان پروستات، عامل افزايش خودكشي و حمله قلبي در مردان
دکتر ايي موچي متخصص دانشگاه هارواد و يكي از محققان در اين پژوهش معتقد است که چنين ارتباطي چندان عجيب نيست؛ زيرا تشخيص ابتلا به سرطان پروستات به شدت اندوهناک است و استرس شديدي به همراه دارد که مي‌تواند به بروز فاكتورهاي خطرزاي متعدد بيماري‌هاي قلبي عروقي منجر شود و در صورتي که از قبل نيز فرد از لحاظ سلامت در شرايط خوبي نباشد اين مسئله مي‌تواند به تقويت تفکرات مربوط به خودکشي منتهي شود.

نتايج مطالعات روي 340 هزار مرد آمريکايي که بين سال‌هاي 1979 تا 2004 ابتلاي آنها به اين سرطان تشخيص داده شده بود، نشان داد که خطر اقدام به خودکشي در افراد در مدت يک سال پس از تشخيص سرطان پروستات به ميزان 40 درصد افزايش پيدا مي‌كند و حتي در سه ماه اول تشخيص تا 90 درصد نيز افزايش مي‌يابد.

جزئيات اين پژوهش در مجله انستيتو ملي سرطان آمريكا منتشر شده است.

به گزارش ايسنا، سرطان پروستات نوعي بيماري است که در آن سلول‌هاي بدخيم از بافت‌هاي پروستات نشات مي‌گيرند و به طور نامنظم و فزاينده‌اي تکثير و منجر به افزايش حجم در هر يک از اجزاي سلولي غده پروستات مي‌شود.

سرطان پروستات دومين سرطان شايع بعد از سرطان ريه در بين مردان است.

اطلاعات آماري و علائم باليني ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان پروستات مبين سه طيف گسترده روند رشد اين بيماري است. سرطان پروستات مي‌تواند داراي رشد آهسته بوده و زماني طولاني تا بروز علائم باليني آن داشته باشد. در مواردي ديگر، تومور به سرعت رشد کرده و تهاجم تومور به بافت‌هاي ديگر امکانپذير مي‌شود. در چنين مواردي مدت فاصله زماني بين شروع بيماري و گسترش دامنه آن بسيار کوتاه است و بين اين دو طيف رشدي، تومورهايي هم وجود دارند که سرعت روند رشد آنها در حد متوسطي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.76588s, 18q