دستگاه رشد میکرو ارگانیزمها برای تولید محصولات زیستی ساخته شد

۱۳۸۸/۱۱/۱۷ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 19103
دستگاه رشد میکرو ارگانیزمها برای تولید محصولات زیستی ساخته شد
دکتر سیدصفا علی فاطمی در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه این پروژه در شرکت "زیست فرایند سبا" از شرکتهای مستقر در این مرکز تعریف و اجرایی شده است، افزود: این دستگاه توسط پژوهشگران مرکز رشد زیست فناوری اجرایی شد آنها در حال حاضر موفق به تولید و تجاری سازی دستگاه "فرمانتور بیوراکتور" شده اند.

وی فرمانتور بیوراکتور را دستگاهی عنوان کرد که شرایط کنترل شده ای را برای کشت و رشد میکروارگانیزمها فراهم می کند و گفت: میکروارگانیزمها عناصر فعال تولید کننده محصولات زیستی هستند در حوزه بیوتکنولوژی برای تولید محصولات بیولوژیکی با استفاه از میکروارگانیزمها، نیاز به شرایط کنترل شده ای داریم که این دستگاه قادر به ایجاد این شرایط است.

مدیر مرکز رشد زیست فناوری با تاکید بر اینکه این دستگاه یک دستگاه کلیدی در صنعت بیوتکنولوژی محسوب می شود، ادامه داد: بهترین مزیت این دستگاه این است که قیمت آن 30 تا 40 درصد پایین تر از سایر نمونه ها است ضمن آنکه دستگاهی که در این مرکز تولید شده دارای سیستم کنترلی مطلوبی است که به صورت لمسی می توان دستگاه را کنترل کرد.

وی از صادرات دستگاه فرمانتور بیوراکتور خبر داد و تاکید کرد: پژوهشگران شرکت زیست فرایند سبا علاوه بر اینکه توانستند این دستگاه را در بازارهای داخلی وارد کنند، موفق شدند طی قراردادی این محصول را به کشور تایلند صادر کنند.

این دستگاه شامل ظرف کشت، سیستم اختلاط، سیستم هوادهی، حسگرها و سیستم کنترل است و قابلیت استریل کردن به دفعات متعدد را دارد همچنین برای کشت انواع میکروارگانیسم ها و سلولها سازگار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71677s, 18q