شير مدرسه جداي از شيرهاي ديگر نيست

۱۳۸۸/۱۱/۱۹ - ۱۱:۰۶ - کد خبر: 19110
شير مدرسه جداي از شيرهاي ديگر نيست
دكتر پريسا ترابي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: هيچ كارخانه‌اي نيست كه براي شير مدرسه خط توليد جداگانه‌اي ايجاد كرده باشد.

وي به تماس‌هايي كه گاهي به علت توزيع نشدن يك وعده شير در منطقه‌اي خاص، گرفته مي‌شود، اشاره كرد و گفت: اين موارد به صورت اختصاصي و به نام مدرسه پيگيري شده و مشكل شناسايي مي‌شود. اغلب اين موارد به دليل مشكل كارخانه مربوطه در آن منطقه بوده و كارخانه نتوانسته در آن زمان خاص، شير مدرسه را تامين كند.

دكتر ترابي در ادامه مساله نگهداري و توزيع شيرهاي مدارس را موردي دانست كه مديران مدرسه بايد با استفاده از امكانات مدرسه اين توزيع را به موقع انجام دهند و ادامه داد: در برخي مناطق كه كارخانه تامين شير مدارس در خود استان مستقر است، ممكن است بسته‌بندي شيرها ماندگار نباشد. در اين صورت اگر شيرها به موقع توزيع نشوند مسلما اگر در يخچال نگهداري نشوند، خراب ‌شده و زماني كه به دست دانش آموز مي‌رسند ممكن است فاسد شده باشند. به همين علت خود مديران مدرسه با استفاده از امكانات مدرسه بايد اين توزيع را به موقع انجام دهند. در غيراين صورت تنها شيرهاي با ماندگاري طولاني قابليت نگهداري دارند.

وي افزود: در مجموع بيشترين مشكل ‌مربوط به شيرهايي است كه بسته بندي‌هايشان با ماندگاري طولاني نيست و مدرسه نتوانسته به موقع توزيع كند.

رييس اداره بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت در پايان به اين سوال ايسنا مبني بر آن كه آيا وزارت بهداشت سلامت و ارزش تغذيه‌اي شيرهاي مدارس را تاييد مي‌كند، پاسخ مثبت داد و گفت: ضمانت كاري اين امر برعهده اداره كل نظارت بر مواد غذايي وزارتخانه است و مجوز هر كارخانه براي توليد شير مجوزي است براي سلامت شير، مگر آن كه كارخانه مربوطه در مراحل بعدي دچار مشكل شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.99194s, 18q